Saulėtekyje esančiuose studentų bendrabučiuose gyvenantis Tomas (vardas pakeistas) patyrė nuostolius. Vakare pripylęs pilną degalų baką, ryte jame neberado nė lašelio, kuras pernakt tiesiog išgaravo.
„Po darbo naktį užsipyliau kuro ir grįžau namo į Saulėtekį. Ryte atėjau į automobilį važiuoti į darbą ir pamačiau, kad kuro nebėra“, – tv3.lt pasakoja Tomas.
Studentas sako iš pradžių galvojęs, kad sugedo degalų bako lygio matavimo sistema, tačiau greitai šią versiją Tomui teko pamiršti. Netrukus vaikinas pastebėjo, kad vagys padarė kur kas daugiau žalos – dar apgadino ir galinį automobilio sparną.
„Prie kuro bako dangtelio buvo nutrupėję dažai. Atidariau ir pamačiau, kad liko aiškios atsuktuvo ar kažkokio kito daikto žymės“, – apie automobilio subraižymus kalba studentas.
Aikštelės kameromis nesaugo
Aikštelė, kurioje Tomas buvo apvogtas, priklauso „Vilnius Tech“ universitetui. Universiteto atstovė spaudai Neda Černiauskaitė sako, kad kameromis pati aikštelė nėra saugoma.
„Vaizdo kameromis yra stebimos pastatų prieigos“, – komentuoja N. Černiauskaitė.
„Vilnius Tech“ apvogtam studentui dėl įvykio rekomenduoja kreiptis į policiją. Naujienų portalas tv3.lt primena, kad tai padaryti galima ir internetu – policijos elektroninių paslaugų sistemoje
Baką galima apsaugoti
Tai tikrai nėra pirmoji tokio tipo vagystė, apie kuro vogimą girdima jau seniai. Todėl gausu ir būdų, kaip nuo degalus apsaugoti nuo ilgapirščių.
Automobilių meistras Žydrūnas Katauskas sako, kad populiariausi bako apsaugos būdai yra šie: kuro bako blokavimas, specialus bako kamščio užraktas, signalizacija su judesio detektoriumi ir nemažai kitų.
Meistro nuomone, veiksmingiausias būdas yra signalizacija – vagys bus išgąsdinti, o automobilio savininkas informuotas.
„Na ir geriau, jei yra galimybė, automobilį laikyti ne sausakimšame kieme, o ten, kur didesnis judėjimas ir daugiau žmonių vagį galėtų nubaidyti“, – pasakoja Ž. Katauskas.
Iš automobilių vagia ir alkoholį
Policijos komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis sako, kad atskiros statistikos apie tokio tipo vagystes policija neveda, tačiau pastebi, kad iš automobilių dažniausiai yra vagiami vertingi dalykai.
„Dažniausiai vagiami daiktai, kuriuos lengva išnešti: pinigai, papuošalai, mobilieji telefonai, IT ir buitinė technika, brangus alkoholis“, – sako R. Matonis.
R. Matonis sako, kad už tokio tipo vagystes gresia baudos, areštas, viešieji darbai arba laisvės atėmimas. Vagystė gali užtraukti baudą nuo devyniasdešimt iki keturių šimtų eurų.