Darbo partijos (DP) lyderis Viktoras Uspaskichas teigia, kad Seimo pirmininko postas jo nedomintų, nes tai ne jo profilis. „Aš esu geriausias vykdomosios valdžios atstovas. Aš save mažiau matau tame poste“, – sakė jis surengtos spaudos konferencijos metu.
Taip pat jis pabrėžė, kad prezidentei nesutikus, kad jis dirbtų ministrų kabinete, jis su tuo susitaikytų. „Galite perduoti prezidentei, nebūsiu ta rakštis, kuri padarys partiją įkaitu“, – atvirai prisipažino jis.
Vertindamas tai, kad prokuroras rinkimų išvakarėse pakeitė kaltinimus „juodosios buhalterijos“ byloje ir iškėlė naują – kaltinimą sukčiavimu, jis tikino, kad tai ne jo problema, o politologų ir valdžios. „Valdžia apsinuogino ir parodė, kad tai yra politinė byla ir ja ji žaidžia“, – konstatavo jis.
Politikas pabrėžė, kad gyvenant teisinėje valstybėje, kur galioja nekaltumo prezumpcija, jis nemato kliūčių būsimos naujos Vyriausybės programos įgyvendinimui.
Paklaustas apie ministrų portfelius, kurie matematiškai priklausytų DP, jis teigė, kad jo atstovaujamos partijos kvota būtų lygi 6,5, o tai reikštų, kad „darbiečiams“ priklausytų 4,5 – 5 ministrai. Politikas atskleidė, kad DP turi 15 kandidatų, kurie galėtų tapti potencialiais ministrais, tačiau neatskleidė pavardžių, tačiau jis nemato prasmės jų atskleisti, kadangi ministrais galėtų tapti tik penki DP nariai.
Visagino atominės elektrinės (AE) klausimas, kuris kelia nemažai diskusijų, ypač po to, kai referendume tauta pasisakė prieš AE, o socialdemokratai daug kartų pabrėžė, kad jų pozicija yra prieš AE, V. Uspaskicho teigimu, turės būti išspręstas galutinai. „Aš agituosiu koalicijos partnerius užbaigti projektą ir atsakyti į visus klausimus, kiek kainuotų projektas, kiek kainuos jo generuojama energija. Niekas nedraudžia dar kartą kreiptis į tautą ir prašyti pritarimo. Kad nebūtų prieš kiekvienus rinkimus spekuliacijų“, – teigė DP pirmininkas.
Kalbėdamas apie minimalios mėnesinės algos (MMA) pakėlimą, V. Uspaskichas pabrėžė, kad nauja Vyriausybė priims visą paketą, į kurį įeis ir verslo skatinimas. „Tai praktiškai nepalies gamintojų, kurie konkuruoja. Tai palies tik paslaugų sferą, kuri pas mus grindžiama paklausa. Praktika rodo, kad 2004 metais, kai turėjome koaliciją, pakėlėme atlyginimus 60 proc. ir niekas nesugriuvo, ekonomika kaip tik pradėjo geriau generuotis. Džiugu, kad rinkimų išvakarėse buvo gera konferenciją, kurioje dalyvavo nemažai įžymių ekonomistų. Kiekvienas pasisakė, kad reikia skatinti vartojimą ir verslo investicijas“, - kalbėjo „darbietis“.