„Manau, kad jų darbotvarkė yra užpildyta kultūros klausimais ir labai svarbu pasitinkant Lietuvos šimtmetį tokio komiteto buvimas“, – Žinių radijui trečiadienį sakė V. Pranckietis.
Šiuo metu keliems opozicijos atstovams atsiėmus savo kandidatūras iš Kultūros komiteto, jam gresia subyrėjimas, ne nebelieka septynių narių – tai minimalus komiteto narių skaičius. Norėdami Kultūros komitetą papildyti savo nariais, valdantieji prarastų daugumą kituose komitetuose.
Iš naujo formuojant kvotas komitetuose, Kultūros komiteto vicepirmininko posto neteko Liberalų sąjūdžio atstovas Arūnas Gelūnas. Valdančiosios „valstiečių“ ir Socialdemokratų frakcijos kreipėsi į opozicinius liberalus, kad šie sprendimą pakeistų.
Tuo tarpu Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas portalui 15min.lt teigė iš komiteto pirmininko, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio Ramūno Karbauskio, seniūnų sueigos metu išgirdęs paliepimą „patraukti Gelūną“.
„Buvo jo pasakymas, kad turime per daug vicepirmininkų. Ir tai yra tiesa. Bet jis pasakė: jūs neteksite Gelūno“, – pasakojo E. Gentvilas.
Girdėjęs tokį R. Karbauskio pasisakymą patvirtino ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.
Pats R. Karbauskis, portalo teigimu, neigia taip sakęs. Jo bendrapartietis Seimo pirmininkas V. Pranckietis Žinių radijui taip pat sakė nieko panašaus negirdėjęs.
„Nebuvo niekada tokios kalbos, tai yra kažkoks interpretavimas. Priešingai – paties Gelūno aš prašiau, kad jis liktų, frakcijos paprašėme apsispręsti. (...) Jie (liberalai) atsisakė Gelūno posto ir paskuti lyg numetė kamuolį į kitą pusę, sakydami, kad valstiečiai jiems „sudirigavo“. Tai netiesa“, – sakė Seimo pirmininkas.
Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas Seime į atskirus Švietimo ir mokslo bei Kultūros buvo perskirtas tik šią kadenciją, rinkimus laimėjus „valstiečiams“. Kultūros komiteto pirmininku tapo „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis.