Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Na, šitas komentaras į atskirą straipsnį jau pretenduoja :). Pasirašau "už" - viskas čia teisinga. O kodėl neteisėtai įsilipę į Seimą LLRA deputatai nevaromi iš ten? Kodėl neatstatoma tvarka ir teisingumas? Ar Vaigauskas įstatymų nebepaiso? Ar kokia čia velniava?
AR LLRA FRAKCIJA SEIME TEISĖTA?

RETRO 2012-11-05

Nuolat VRK pirmininkui Z.Vaigauskui tekdavo priminti, kad "LLRA Seimo rinkimuose dalyvaus su Kazimiros Prunskienės Liaudies partija ir Rusų aljansu", kaip teigiama ir šiame rašinyje. Partijų koalicijos , pagal LR Kostituciją, Seimo rinkimams gali būti steigiamos įvairios. Tačiau tokia koalicija tam, kad su partiniu koaliciniu sąrašu patektų į Seimą privalo peržengti 7-ių procentų barjerą. Ši koalicija vos persiropštė per 5-ių procentų ribą, tad ar galima laikyti jos rezultatą legitymiu, t.y. peržengusiu 7 proc. ribą? Manau, kad tikrai negalima. O jei taip, tai ką veikė VRK ir teisėsaugos institucijos, kurios neužkirto kelio tokiu būdu apgaudinėti Lietuvos rinkėjus?

Kai buvo kurpiamas "Tiraspolio ar Šiaurės Osetijos variantas" Pietryčių Lietuvoje, jo pagrindu buvo tapę to regiono rusakalbiai arba lenkai, kalbantys savitu kalbų mišiniu. Tada jedinstvennikai pralaimėjo, nes net ir lenkų kai kurie palikuonys nesižavėjo noru vėl patekti Maskvos kontrolėn. Juos gerokai apramino gal ir Romos Katalikų bažnyčios lenkų tautybės Popiežius. Po to, gan sudėtingo periodo, Lenkijoje valdžią įgijo dešinieji ir tai galutinai paveikė Pietryčių ekstremistų siekius. Tada sparčiais tempais pradėtas platinti lenkiškasis nacionalizmas, pradėtos dalinti Lenkijos kortos ir t.t. Šio judėjimo lyderiu tapo V.Tomaševskis, kuris Europarlamente bandė klaidinti apie išskirtinai sunkią lenkų padėtį tarp Lietuvos mažumų. Tuo pat metu stengiantis net neužsiminti apie lietuvių padėtį Lenkijoje. Lėktuvo katastrofa prie Smolensko, nusidešusi dešinio Lenkijos elito gyvybes, įtakojo kairiųjų sustiprėjimą Lenkijoje ir LLRA įgijo "antrą kvėpavimą". Paskutiniuose rinkimuose tomaševskininkai priglaudė į rinkiminį sąrašą "prunskinius" ir rusus, tačiau šie nieko nelaimėjo, bet padėjo LLRA surinkti 5 proc.balsų. Toks trijų politinių jėgų apsijungimas rinkimams kažkodėl nebuvo įvertintas kaip koalicija ir jam nereikėjo perlipti 7 proc. barjero. Tai, kad V.Tomaševskio LLRA ir šiandien atstovauja Lenkijos ir Rusijos kairiosioms jėgoms - vieša paslaptis. Tad jau po pirmo rinkimų turo tapo aišku, kad Lietuvoje LSDP - TT -DP "trojka" turės politinį rezervą LLRA gretose. Būtent tas rezervas dabar kviečiamas į koaliciją. V.Tomaševskiui tapo nebesvarbus "w" dirbtinai pūstas "konfliktas" ir jis tokiu kvietimu lyg ir žada pasinaudoti. LLRA vis tik nebus Seimo "auksinė korta", kuria dažnai tapdavo įvairūs liberalai ir už ją, tą kortą tekdavo brangiai mokėti aukštais postais. Valdžios trijulė gali bet kada pasakyti, kad jei nesutinkate su pasiūlymais, tai ir be jūsų apsieisime. Tačiau, "trojkos" lyderiai nori išlaikyti savo dalinę įtaką Pietryčių Lietuvoje ir ją gal net padidinti. Kažkurią aukštą kėdę teks pasiūlyti. Tarp kitko, nedaug trūko, kad ir Karbauskio "valstiečiai su "rausvais " žaliaisiais" būtų perlipę 5 procentus. Šis darinys labai primena dar LDDP kurtus politinius UAB'us ir taip pat būtų daugumos atsarginiu variantu. Vis labiau aiškėja, kad ir "Drąsos kelio" frakcijos vienas sparnas patalkintų kairiesiems, jei prisireiktų. Tad kaip beskaičiuotumėm ir beanalizuotumėm, Lietuvos rinkėjų dauguma po sunkios krizės metų pasirinko praeitį. Tai yra tuos, kurie pažadėjo išdalinti "aukso kalnus". Kas gaunasi po to, galime stebėti Graikijoje, Ispanijoje ir t.t. Lietuvoje politinių laisvių yra gerokai mažiau, nes žiniasklaidai ir net teisėsaugai didžiausią įtaką turi kairiosios jėgos. Dabar jos bus ir su dideliu "burokiniu" priedu. Tautai teks padėti daug pastangų, kad net ir tokioje sudėtingoje situacijoje politinės brandos augimas nebūtų galutinai sustabdytas.

Negi lenkams būtina mokytis lietuvių kalbos, jei jie moka lenkiškai? Dar ir rusiškai. Niekada taip nebuvo. Net ir Vazų laikais Lietuvos bajorai ir jų aplinka kalbėdavo lenkiškai, o ne kažkokių “chalopų” kalba. Tokia kalba atsiųsti lenkų kunigai okupuotame Vilnijos krašte net išrišimo per išpažintį neduodavo. Juk negalima buvo žeisti jų ausų kažkokių čiabuvių kalba išsakytais prisipažinimais. Atseit, Dievas tokių neišgirs… Gal kai kas nesuvokia, kokį dvasinį smūgį patirdavo lietuviai katalikai išrišimo pas kunigą lenką negavę. Jiems “padėti” stengėsi Lenkijos administracija, totaliai naikindama Vilnijos krašte lietuviškas mokyklas, draugijas ir visa, kas su lietuvių kultūra susiję. Tad kam jau kam, o tokiems ir visokiems “tomaševskininkams” vertėtų būti santūresniems. Lietuvoje Konstitucija, įstatymai ir sprendimai tautinėms mažumoms laikomi pavyzdiniais demokratinėse šalyse. Niekur, jokioje šalyje lenkų tautybės mažumos tiek daug teisių ir galimybių neturi , kaip Lietuvoje. Dėl tos “w” raidės galima būtų tartis ir susitarti, tačiau argi tuo Lenkijos aršiausi nacionalistai, kurių tikrai netrūksta ir Lietuvoje, pasitenkintų? Aišku, kad ne. Raidės pavardėse tai tik pretekstas kelti nepasitenkinimui “Wilno nasze” fone.

Lenkijoje netgi paminklas žuvusiems Vilnijos krašte lietuviams apstatytas naujais “paminklais” su lenkiškais pasityčiojimais iš lietuvių. Tik per 10 metų Lenkijoje sulenkinta 20 procentų lietuvių, kurių teisės švietimo srityje kasdien pažeidinėjamos. Tad nenuostabu, kad V.Tomaševskis labai norėtų, kad LLRA gautų švietimo ministro postą. Tada “litvinams” parodytų…

Privalome gerbti visas Pasaulio tautas. Tos, kurios randasi kaimynystėje – to labiau. Tačiau gerbdami jas, turime teisę reikalauti, kad ir jos mus, lietuvius gerbtų. To labiau, jei kalbame apie Lietuvoje gyvenančius LR piliečius. Kitu atveju, jei tokio siekio neturėsime, nebegalėsime gerbti patys savęs.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų