• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Vakar Seimas nepritarė Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio siūlytoms sveikatos draudimo įstatymo pataisoms, kuriomis būtų nustatomos sąlygos dėl ligonių kasų ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų sutarčių dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų sudarymo.

REKLAMA
REKLAMA

Šį rytą „Laisvosios bangos“ laidoje „Ryto tema“ kalbėjęs sveikatos apsaugos Vytenis Andriukaitis pabrėžė, kad siūlomos pataisos, kurias ministras rengiasi dar kartą teikti Seimo pavasario sesijoje, neapriboja privačių medicinos įstaigų veiklos, o netgi priešingai – nustato vienodas sąlygas nacionalinėje sveikatos sistemoje norinčioms dirbti privačioms įstaigoms. „Jeigu jos nori dirbti laisvoje rinkoje, tokiu atveju, turi dirbti vienodomis sąlygomis, kaip ir valstybinės poliklinikos ir ligoninės“, – sakė V.P.Andriukaits.

REKLAMA

Anot pašnekovo, šiandien įstatyme yra landa, kuri suteikia galimybę kurti schemas, kaip privalomojo sveikatos draudimo pinigus visiškai lengvomis aplinkybėmis nutekinti į privatų sektorių, o tuo metu valstybiniame sektoriuje atsiranda didelės finansinės spragos – neužtenka pinigų valstybinėms įstaigoms finansuoti, o dėl to sunku užtikrinti nemokamą medicininę pagalbą. „Privačios įstaigos, kurios nori teikti medicinines paslaugas, turi teikti jas tomis pačiomis sąlygomis, kaip ir valstybinės, kad sergantis žmogus gautų nemokamą medicininę pagalbą tiek valstybinėse, tiek privačiuose įstaigose, kad ligoniui netektų nei primokėti, nei mokėti už teikiamą paslaugą“, – tikina V.Andriukaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos privačių sveikatos priežiūros įstaigų asociacijos prezidentas Laimutis Paškevičius, taip pat kalbėjęs „Laisvosios bangos“ eteryje teigė, kad priėmus tokį įstatymą, koks jis yra dabar, neabejotinai būtų apribotos paciento teisės pasirinkti privačią medicinos įstaigą ir, neabejotinai, pažeistų konkurencinę aplinką sveikatos priežiūros sektoriuje. Jo manymu, jau vien tai, kad privačios įstaigos pačios perka įrangą ir ją įtraukia į buhalterinę apskaitą, ko nėra valstybiniame sektoriuje, jau pažeidžia konkurencinę lygybę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis gi sveikatos apsaugos ministro manymu, privačios medicininės įstaigos veikia remdamasis verslo principais. „Juk jos yra pelno siekiančios organizacijos. Iš savo pelnos jos turi ir išgyventi, tad privalomojo sveikatos draudimo fondo pinigai turi likti valstybinėms gydymo įstaigoms, jų ligoniams, personalui, kad žmonės gautų kvalifikuotą ir reikiamą pagalbą. Šiandien mes turime sistemą, kai viešieji ir privatūs interesai tiek supainioti, kad žmonės nebesusigaudo, kokios eilės, kaip viskas vyksta, o daktarai laksto per įvairias įstaigas. Reikia sustabdyti pinigų nutekėjimą, išplovimo srautus ir schemas ir padaryti tvarką, kad žmonės gautų normalų medicininį aptarnavimą, o gydytojai - atlyginimus“, - „Laisvajai bangai“ teigė V.Andriukaitis.

Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkė Vida Augustinienė yra linkusi nepritarti tokiam projektui, nes, pasak jos, tai ribotų pacientų teisę rinktis medicininių paslaugų teikėją ir gydytoją, nežiūrint ar ši gydymo įstaiga yra valstybinė ar privati. Anot pašnekovės, žmonės moka įmokas į privalomąjį sveikatos draudimo fondą, todėl susirgę turėtų gauti šio fondo kompensuojamas paslaugas toje gydymo įstaigoje, kurią jie patys pasirinko, o ne valdininkai. „Jeigu būtų priimtas toks ministro siūlomas įstatymo projektas, tai būtų ne tik pažeista paciento teisė rinktis gydymo įstaigą, bet ir ilgėtų paciento patekimo pas specialistą laikas, padidėtų eilės, pablogėtų ir paslaugų prieinamumas ir kokybė“, - sakė V.Augustinienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų