„Gerbiamas vairuotojau, Jūsų automobilyje palikti daiktai vilioja nusikaltėlius! Siekdami apsaugoti Jus nuo vagysčių iš automobilių patariame nepalikti vertingų daiktų transporto priemonėje, įsitikinti, kad automobilį užrakinote, uždarėte langus, nepalikote transporto priemonės atokioje, neapšviestoje vietoje“, – tokio turinio lipdukai papuoš išsiblaškiusių vairuotojų transporto priemonių stiklus.
Taip pat vilniečiai bus raginami, kad pastebėję įtartinus asmenis, kurie sukiojasi prie kiemuose stovinčių automobilių, pranešti apie tai bendruoju pagalbos telefonu 112.
Vilniaus apskrities policija, Bendrojo pagalbos centras 112 ir draudimo atstovai šiandien paskelbė prevencinės kampanijos „Nepalikite vagis viliojančių daiktų automobilyje“ startą. Šios kampanijos metu tūkstančiai automobilių savininkų Vilniuje bus raginami nepalikti vertingų daiktų automobilyje ir taip apsaugoti savo turtą nuo nusikaltėlių.
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Vilniaus miesto 2-ojo policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Robertas Daugėnas pasakojo, kad vidutiniškai per dieną sulaukiama apie 10 pranešimų, jog buvo pavogti automobilyje palikti daiktai.
„Per mėnesį tokių pranešimų būna apie 300. Iš būstų vagysčių pasitaiko rečiau. Vilniaus apskrityje tokių įvykių registruojama apie 100. Dažniausiai iš automobilių vagiantys asmenys tai daro tarsi eidami į medžioklę. Jie šniukštinėja po kiemus ir atokesnes vietas bei ieško transporto priemonėse paliktų daiktų“, – pasakojo R. Daugėnas.
Anot jo, vagystės dažniausia užtrunka vos kelias minutes: „Ilgiausiai užtrunka žvalgyba, o paskui jau tik minučių reikalas. Stiklus išdaužia su po ranka pakliuvusiais arba specialiai atsineštais daiktais. Kartais tiesiog susiranda didesnį akmenį ir to pakanka.“
„Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis pridūrė, kad vien per 5 pirmuosius šių metų mėnesius iš viso dėl vagysčių iš automobilių jau išmokėta 1,6 mln. litų kompensacijų.
„Blogiausia, kad auga per vieną įvykį padaromos žalos dydis. Vadinasi, žmonės transporto priemonėse palieka vis vertingesnius daiktus. Iš viso šiemet jau užfiksuota 23 proc. daugiau vagysčių iš automobilių nei praėjusiais metais per atitinkamą laikotarpį“, – pabrėžė A. Juodeikis.
Jis pridūrė, kad yra dviejų tipų vagystės: „Pirmasis, kai vagiami automobiliuose palikti daiktai – piniginės, nešiojamieji kompiuteriai, sportiniai krepšiai. Antrasis, kai vagiamos automobilio detalės, navigacinės sistemos arba neapdairiai palikti įvykių registratoriai.“