Štai ir rūko lankų pasitaiko rudens pabaigoje, nes tai viso labo yra tik atmosferos optinis reiškinys. Jam susiformuoti tereikia rūko (ore plūduriuojančių labai smulkių vandens lašelių ) ir neaukštai virš horizonto pakilusios Saulės šviesos.
Būtent taip nutiko penktadienį apie pietus, kadangi lapkričio gale Saulė pakyla vos iki 12 laipsnių virš horizonto (vasarą toks aukštis pasiekiamas 6:20–7:00 val. ryto). Nors paprastai rūko lankas pastebimas ryto valandomis, bet šiuo metų laiku jis gali pasirodyti net ir vidurdienį.
Rūko lankas (dar vadinamas baltąja vaivorykšte) – optinis atmosferos reiškinys, kuris giminingas vaivorykštei. Skirtingai nuo vaivorykštės, lankas atsiranda dėl žymiai smulkesnių (<0,05 mm) vandens lašelių, esančių netirštame rūke (virš jo turi būti matomas giedras dangus).
Dėl šios priežasties rūko lankas neturi spalvų, todėl galima matyti tik baltą lanką. Iš tiesų jame spalvos yra, tik per silpno intensyvumo mūsų akims. Rūko lanke išsiskiria raudonos spalvos išorinis lanko kraštelis ir melsvo atspalvio vidinis pakraštys.
Taip yra todėl, kad rūko ir miglos lašeliai per maži, jog laužtų šviesą, tad nėra tokių ryškių spalvų kaip įprastose vaivorykštėse.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!