Pavojingu „Ekonovus“ šiukšliavežės vairavimu vilnietis Ričardas pasidalino „Facebook“ grupėje „WTF, Vilniau? Juk tikrai galime geriau!“.
Užfiksuotame vaizdo įraše matyti, kaip atliekų ir aplinkos tvarkymo darbų įmonės transporto priemonė šių metų kovo 27 d., mėgindama pasiekti šiukšlių konteinerius, atbulomis važiuoja šaligatviu bent apie kelias dešimtis metrų.
O surinkus šiukšles galiausiai išvažiuoja iš kur atvažiavusi.
„Veiksmo vieta Kalvarijų g. 14 / Konstitucijos pr., visai po langais Vilniaus miesto savivaldybei. „Ekonovus“ šiukšliavežė nuo pat Kačinskio g. važiuoja atbula šaligatviu, taip keldama pavojų pėstiesiems ir dviratininkams, o taip pat gadindama šaligatvio dangą...“, – dalinasi Ričardas.
Be to, vyras priduria, kad tai nėra vienetinis atvejis, o tokiu būdu komunalinės atliekos Konstitucijos pr. yra išvežamos nuo tada, kada ten buvo pasodinti medžiai.
„Vilniaus miesto savivaldybė, matyt, per savo langus šios problemos nemato, jau nekalbu, jog konteineriai stovi 7 metrus nuo pastato langų (norma yra 10m). Kartu su medeliais šios problemos matyt negalima buvo išspręsti – tiesiog perstatyti konteinerius arčiau įvažiavimo Konstitucijos pr. 6, kad šiukšliavežė galėtų lengvai pasiekti konteinerius“, – piktinasi vilnietis.
Po vyro įrašu komentatoriai taip pat dalinosi, kad su tokiu pavojingu „Ekonovus“ darbuotojų vairavimu yra tekę susidurti ir kituose sostinės mikrorajonuose.
„Tokie patys bajeriai vykdavo ir Šiaurės miestelyje“, – teigė vienas komentatorius.
„Giedraičių g. irgi buvo pradėję važiuot vienpusio eismo gatvėje dviračių taku prieš eismą 500 metrų, nors konteineriai stovi gal 2 metrai nuo gatvės“, – komentavo kitas.
O naujienų portalo tv3.lt žurnalistams Ričardas taip pat nurodė, jog dėl šio įvykio kreipėsi į Vilniaus atliekų sistemos administratorių (VASA).
„Kaimynai planuoja kreiptis į savivaldybę“, – pridėjo vilnietis.
Įpareigojo nevažiuoti šaligatviu
Dėl šio įvykio naujienų portalo tv3.lt žurnalistai kreipėsi į VASA. O įmonės komunikacijos vadovė Justė Ramonaitė-Kuliešienė pakomentavo, jog nors tiesioginių gyventojų skundų dėl šio atvejo įmonė negavo, informacija VASA pasiekė netiesiogiai.
„UAB „Ekonovus“ galimai pažeidė Kelių eismo taisykles, važiuodama pėstiesiems ir dviratininkams skirtu taku. Šią informaciją SĮ „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) gavo ir perdavė Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos grupei“, – nurodė J. Ramonaitė-Kuliešienė.
Tiesa, ji pridūrė, jog šiuo metu nėra galimybės perkelti antžeminių atliekų surinkimo konteinerių, nes jų stovėjimo vieta yra apželdinta.
„Atsižvelgiant į tai, VASA įpareigojo atliekų vežėją UAB „Ekonovus“ konteinerius atsistumti iki aptarnaujančios transporto priemonės ir nevažiuoti pėstiesiems ir dviratininkams skirtu taku“, – komentavo VASA atstovė.
Ji taip pat pridėjo, kad nors nusiskundimų dėl šiukšliavežių važiavimo šaligatviais VASA sulaukia, tačiau tokie atvejai nėra dažni.
O gavus tokio tipo informaciją, ji yra perduodama Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos grupei, o vežėjai yra įpareigojami užtikrinti, jog tokie atvejai nepasikartotų.
Vilniaus miesto savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas patvirtino, jog užfiksuota medžiaga iš tiesų buvo perduota savivaldybės viešosios tvarkos pareigūnams, kurie atliks tyrimą ir pagal tyrimo medžiagą imsis atitinkamų priemonių.
„Apie pastebėtus galimus su atliekų tvarkymu susijusius pažeidimus rekomenduojame visuomet pranešti tiesiai Vilniaus miesto savivaldybei arba VASA“, – komentavo G. Grubinskas.
„Ekonovus“ darbuotojai informuoti
„Ekonovus“ komunikacijos projektų vadovė Viktorija Palinauskė naujienų portalo tv3.lt žurnalistams taip pat pakomentavo, jog apie šią situaciją Konstitucijos pr. „Ekonovus“ darbuotojai jau buvo informuoti ir jiems buvo primintos galiojančios atliekų surinkimo ir eismo tvarkos.
„Užfiksuoti konteineriai čia pastatyti dėl klientų patogumo – jie netrukdo pėstiesiems, yra patogiai pasiekiami šio pastato gyventojams ar juridinėms įstaigoms.
Primename ir prašome gyventojų bei pastatuose veikiančių juridinių įmonių konteinerius turi palikti lengvai privažiuojamose vietose, patekimas prie jų negali būti apribotas (pavyzdžiui, konteineris rakinamas ar taikomos kitos priemonės).
Tais atvejais, kai nėra galimybės privažiuoti prie konteinerio ir kolegos negali jo ištuštinti, konteineriai fiksuojami ir informuojamas atliekų tvarkymo sistemos administratorius“, – raštu nurodė V. Palinauskė.