Prokuratūra nurodo, kad Apygardos teismas iš Tytuvėnų Bernardinų vienuolyno ansamblio statybos darbų rangovės „Agromena lt“ ir techninę priežiūrą vykdžiusio BĮ Kultūros infrastruktūros centro priteisė beveik 330 tūkst. Eur išmokėtos draudimo išmokos už draudžiamuoju įvykiu pripažintą vienuolyne ir bažnyčioje kilusį gaisrą, nors draudimo bendrovė prašė priteisti beveik 900 tūkst. Eur.
Gaisras vienuolyne kilo dėl minėtų įmonių netinkamai atliktų veiksmų projektuojant, montuojant dūmtraukį, netinkamai atliekant statybos techninę priežiūrą ir vėliau išplito į bažnyčios pastatą.
Pirmosios instancijos teismas nusprendė, kad statybos dalyvių ir VšĮ „Tytuvėnų piligrimų centras“ atsakomybė dėl kilusios žalos gali būti individualizuota, ją paskirstant taip: BĮ Kultūros infrastruktūros centrui ir UAB „Agromena lt“ solidariai 50 proc. bei VšĮ „Tytuvėnų piligrimų centras“ 50 proc.
Teisėjų kolegijos vertinimu, „Agromena lt“ ir BĮ Kultūros infrastruktūros centras turi solidariai atlyginti ADB „Gjensidige“ 70 proc. visos už draudžiamąjį įvykį išmokėtos sumos, o VšĮ „Tytuvėnų piligrimų centras“ – 30 proc.
Taigi, Apeliacinis teismas, nustatęs tokį atsakomybės santykį, nusprendė, kad UAB „Agromena lt“ ir BĮ Kultūros infrastruktūros centras turės solidariai sumokėti ADB „Gjensidige“ ne 327 849,86 Eur., bet 610 351,02 Eur.
Primenama, kad gaisro Tytuvėnų Bernardinų vienuolyne ir bažnyčioje metu buvo sugadinta 60 vienuolyno ekspozicijos patalpoje buvusių eksponatų, padaryta ne mažesnė kaip 1 862 296 Eur. žala, sunaikintos ir sugadintos reikšmingos kultūros vertybės.
Tuomečiam VšĮ „Tytuvėnų piligrimų centras“ vadovui buvo taikyta ir baudžiamoji atsakomybė – jis buvo nuteistas už tai, kad išjungė signalizaciją ir taip prisidėjo prie gaisro išplitimo.
Kiti asmenys – statinio techninis prižiūrėtojas, statybų vadovas, projekto vadovas ir projekto vykdymo priežiūros vadovas – baudžiamosios atsakomybės išvengė, suėjus apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties terminui.