Bylos duomenimis, R. Jakumas, būdamas įmonės „Ibrahim“ direktoriaus pavaduotoju, o pagal žodinį susitarimą ir – faktiniu jos vadovu, per 2019 metus iššvaistė jam patikėtą šios įmonės turtą – iš viso daugiau kaip 82 tūkst. eurų.
R. Jakumas turėjo vienintelio šios įmonės akcininko pasitikėjimą bei pavedimą spręsti įmonės finansinius reikalus, valdyti pinigines lėšas. Pasinaudodamas jam perduotu banko sąskaitų generatoriumi, kuris buvo išduotas asmeniui, tik oficialiai įregistruotam kaip šios įmonės vadovas, R. Jakumas per keliolika kartų daugiau kaip 82 tūkst. eurų iš šios įmonės sąskaitų pervedė dviem su juo pačiu susijusioms bendrovėms.
Teismas konstatavo, jog byloje surinkti duomenys patvirtina, kad R. Jakumas pinigus iš užuolaidų prekyba užsiimančios įmonės banko sąskaitų į su juo pačiu susijusių įmonių sąskaitas pervedė nepagrįstai, už juos jokie darbai, prekės ar paslaugos užuolaidų salonui nebuvo suteiktos.
Skirdamas griežtą trejų metų laisvės atėmimo bausmę teismas įvertino tai, kad R. Jakumas anksčiau ne kartą buvo teistas už turtinio finansinio pobūdžio nusikaltimus bei už kitas nusikalstamas veikas. Šiuo metu nuteistasis atlieka ankstesniu teismo nuosprendžiu skirtą 15 metų laisvės atėmimo bausmę už neteisėtą disponavimą labai dideliu kiekiu narkotinių ir psichotropinių medžiagų turint tikslą jas platinti.
R. Jakumas taip pat turės atlyginti daugiau kaip 82 tūkst. eurų turtinę žalą šiuo metu dėl bankroto likviduojamai užuolaidų prekyba užsiėmusiai įmonei.
Vilniaus apygardos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!