Savo nuomonę apie gėjus turintiems parlamentarams K. Uokai ir P. Gražuliui kai kurie seimūnai gali inicijuoti apkaltą.
Arminas Lydeka tikisi, kad teisėsauga taikių eitynių metu "pasižymėjusius" parlamentarus nubaus pagal įstatymus, o Seimas pradės apkaltos procesą.
Pasak jo, sunku suvokti, kam dėl eilinio taikaus renginio reikėjo kelti tiek daug triukšmo, plūstis ir grūmoti kumščiais. A. Lydeka apgailestauja, kad pasauliui pasirodėme kaip barbarai.
"Apgailėtinai atrodo ne tik provincialios lietuvių diskusijos lytinės orientacijos tema, bet ir laikinojo Generalinės prokuratūros vadovo "išsigandusios mergaitės" pozicija. Užuot apgynęs eitynių dalyvius nuo neapykantos kurstytojų, prokuroras pareiškė, kad eitynės neįmanomos", - stebisi Žmogaus teisių komiteto pirmininkas, Liberalų ir centro sąjungos frakcijos narys A. Lydeka.
Kaip ELTA jau skelbė, per seksualinių mažumų eitynes "Už lygybę" sostinėje sulaikyta 19 asmenų, dėl parlamentarų K. Uokos ir P. Gražulio bus kreipiamasi į teismą bausti juos už riaušių kurstymą.
Policijos duomenimis, prieš renginį aktyviau protestavo apie tūkstantį asmenų. Tvarką prižiūrėjo apie 500 policijos pareigūnų.
Seimo narys Rokas Žilinskas taip pat paskelbė, jog tikslinga bausti šeštadienio neramumų Vilniuje kurstytojus ir ragina deramai įvertinti jų nusikaltimo rimtumą.
"Šiomis dienomis Lietuva parodė esanti teisinė valstybė, kurioje įstatymai viršesni už saujelės žmonių kurstomą neapykantą. Dabar atėjo metas įvertinti jų veiksmus ir aiškiai pasakyti, kad visuomenei tai nepriimtina", - sako parlamentaras.
R. Žilinskas prašo ir pačių nesantaikos kurstytojų pamąstyti apie savo žodžių ir veiksmų padarinius.
Tačiau homoseksualų eitynėse policijos užtvarų nepaisiusius, galimai viešąją tvarką pažeidusius parlamentarus Kazimierą Uoką bei Petrą Gražulį kiti kolegos pateisina ir nenori vertinti, ar jų elgesys buvo etiškas.
Prieš gėjų eitynes protestavusių parlamentarų elgesiu domisi ir prokurorai. Jie nustatys, ar parlamentarai nekurstė riaušių.
Apie tai žiūrėkite LNK žinių videoreportaže