Paryžiuje prasidėjusiuose Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinio direktoriaus 2009-2013 metų kadencijai rinkimuose Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO ambasadorė Ina Marčiulionytė pirmajame rinkimų rate surinko 3 balsus iš 58.
Kaip ir buvo prognozuojama prieš rinkimus, ketvirtadienio vakarą, per pirmąjį rinkimų ratą, naujojo organizacijos vadovo išrinkti nepavyko.
Iš rinkimuose dalyvaujančių devynių kandidatų daugiausiai balsų - 22 - surinko Egipto atstovas Farukas Hosnis (Farouk Hosny). Bulgarijos kandidatė Irina Bokova gavo 8 balsus. Už Austrijos kandidatę Benitą Ferero Valdner (Benita Ferrero-Waldner), Ekvadoro kandidatę Ivoną Baki (Ivonne Baki) ir Rusijos užsienio reikalų viceministro Aleksandro Jakovenkos kandidatūrą balsavo po 7 šalis. Už Benino kandidatą Nureinį Tidžanį Serposą (Noureini Tidjani Serpos) balsavo 2, už Tanzanijos atstovą Sospeterį Muhongą (Sospeter Muhong) - 1 šalis. Kambodžos iškeltas kandidatas alžyrietis Mohamedas Bedžanis (Mohammad Bedjaoui) negavo nė vieno balso. Vienas balsavimo biuletenis buvo sugadintas.
Tuo metu, kai pirmajai savo kadencijai buvo išrinktas japonas Koičiras Macura (Koichiro Matsuura), į postą kandidatavo 14 asmenų.
Antrasis rinkimų ratas vyks penktadienio vakarą.
Norint laimėti generalinio direktoriaus rinkimus, vienam iš kandidatų reikia gauti ne mažiau kaip 30 UNESCO Vykdomosios tarybos valstybių balsus. Jei nė vienam kandidatui to nepavyktų pasiekti anksčiau, iš viso numatyti penki rinkimų ratai.
Vykdomojoje taryboje rinkimus laimėjęs kandidatas dar turės būti patvirtintas ir UNESCO generalinėje konferencijoje, vyksiančioje spalio 6-23 dienomis.
Lietuva savo nuolatinės atstovės prie UNESCO ambasadorės I. Marčiulionytės, kuri yra bendra trijų Baltijos valstybių atstovė, kandidatūrą į UNESCO generalinio direktoriaus postą iškėlė pirmoji 2008 metų spalį.
I. Marčiulionytė Lietuvai UNESCO atstovauja jau šešerius metus. 2004 metais ji buvo ketveriems metams išrinkta į Pasaulio paveldo komitetą, o 2005-2006 metais šiam komitetui pirmininkavo. Šiuo metu ji taip pat yra UNESCO Vykdomosios tarybos vicepirmininkė, Būstinės komiteto pirmininkė, Tarpvyriausybinio Konvencijos dėl kultūrų raiškos įvairovės apsaugos ir skatinimo komiteto vicepirmininkė, įvairių darbo grupių vadovė ir narė.
UNESCO - Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija - įkurta po Antrojo pasaulinio karo - 1945 metų lapkritį.
Lietuva prie UNESCO prisijungė 1991 metų spalio 15 dieną.