Publikacijoje teigiama, kad teismas nustatė, jog „Electrotyazhmash“ atsisakė sudaryti tiesioginę sutartį su Lietuvos įmone, o Kruonio hidroagregato remontui skirtas atsargines dalis už sumažintą kainą pardavė Čekijos tarpininkei. Pastaroji vėliau šias dalis pardavė Lietuvos energetikos įmonei už daug didesnę kainą.
Dėl to Ukrainos gamykla, kaip nurodė teismas, patyrė 217,3 tūkst. eurų nuostolių, o šias lėšas, kurias tarpininkaujanti įmonė gavo dėl nusikalstamos veikos, teismas konfiskavo.
Teismo sprendimu, du aukščiausio lygio „Electrotyazhmash“ vadovai ir du Čekijoje registruotos įmonės – tarpininkės – vadovai pripažinti kaltais. Jiems uždrausta nuo 2,5 iki 4 metų eiti tam tikras pareigas, jiems taip pat skirtos 17 tūkst. grivinų (apie 463 eurų) siekiančios baudos.
Valstybės kontroliuojamos „Ignitis grupės“ antrinė bendrovė „Ignitis gamyba“ trečiadienį BNS informavo neturėjusi tiesioginių sutarčių su nurodytomis Ukrainos ir Čekijos bendrovėmis bei teigė, kad jos darbuotojams nebuvo pareikšti jokie įtarimai.
„Publikacijoje pateikiama informacija apie 2017 metai vykdyto Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės agregato kapitalinio remonto darbams naudotas atsargines detales. Kapitalinį remontą atliko ir reikiamas atsargines detales tiekė viešą pirkimą laimėjusios įmonės „Elektrėnų energetikos remontas“ ir „Baltijos tiekimas“, – teigiama „Ignitis gamybos“ komentare BNS.
Šis lapkričio 22 dieną UAAT priimtas sprendimas per 30 dienų gali būti Apeliaciniam teismui.