Tačiau pirmiausia Leonas pasigiria jau atliktais darbais – išvalytu dūmtraukiu, ir palopyta krosnimi.
Ir kaminas su tuoj tuoj pradėsiančiomis byrėti plytomis taip pat kelia pavojų. Vyrui dėl to grėstų keturi eurai baudos, jeigu inspektoriams skųstis imtų pavyzdžiui kaimynai. Tačiau Leonas atkerta, sutvarkyti kaminą nėra taip paprasta.
O pačiam vyras sako sudėtinga susitvarkyti kaminą. Kaminkrėčius samdyti per brangu. Tad prie ugniagesių gelbėtojų tenka tik skėsčioti rankomis ir tikėtis, kad liepsnų liežuviai namo nepalies. Vilnietė Janina pareigūnių įspėjama dėl šalia krosnies laikomų malkų ir pačios krosnies būklės.
Tokių pastabų galima rasti kone kiekvienoje troboje, kuri šildoma malkomis. Ir nors tokie patikrinimai visoje šalyje rengiami kasmet, gaisrų dėl netvarkingų kaminų ar krosnių daugėja. Ne gana to, juose kasmet žūsta apie dešimt žmonių. Priduriama, esą dažnesni patikrinimai ir didesnės baudos žmones gal ir įpratintų labiau rūpintis šildymo įranga. Tačiau įstatymai neleidžia inspektoriams eiti į privatų kiemą kada panorėjus. Ypač jeigu tas kiemas priklauso asocialiai gyvenančiai šeimai.
O kol žmonėms trūksta sąmoningumo, ugniagesiai gelbėtojai dalijasi liūdna statistika - dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų šiemet Lietuvoje daugiau kaip pusė tūkstančio gaisrų. Juose žuvo penki žmonės. Daugiausia gaisrų kyla – gruodį ir vasarį.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: