Šiandien Kaune, „Vilko“ kartodrome, įvyko pirmosios saugaus eismo pamokos vaikams naujoje, mobilioje saugaus eismo klasėje. Mobilią klasę Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato kelių policijos valdyba įsigijo rėmėjų – kauniečių lenktynininkų komandos „BMWracing.lt“ dėka.
Vėliau renginiai persikėlė į pačią miesto širdį – Laisvės alėją. Kauno miesto savivaldybėje vyko tiek ketvirtokų viktorina „Saugus, kai žinau“, tiek ir trumpa konferencija apie situaciją ir saugumą keliuose, kurioje dalyvavo savivaldos institucijų bei Kauno apskrities policijos atstovai. Šalia miesto savivaldybės esančiame Miesto sode mažųjų laukė ir kita smagi atrakcija – figūrinis dviračių vairavimas. Taip pat čia buvo galima išbandyti ir VĮ „Automagistralė“ atvežtą saugos diržų efektyvumo įrenginį. Renginio metu dalinti ir šviesą atspindintys atšvaitai, aiškinta jų svarba ir būtinybė nešioti tamsiu paros metu.
Na ir galiausiai – saugaus eismo dienos minėjimo Kaune akcentu tapo gelbėjimo operacijos inscenizavimas, kurios metu, tariamai susidūrus automobiliams „Mazda“ ir „Mitsubishi“, policijos pareigūnai užtikrino saugų įvykio vietos perimetrą, ugniagesiai gelbėtojai karpė transporto priemonę, iš kurios reikėjo kuo greičiau ištraukti sužeistą asmenį, o greitosios medicinos pagalbos atstovai teikė pirmąją pagalbą nukentėjusiajam. Didelio praeivių susidomėjimo sulaukęs reginys nepaliko nė vieno abejingo ir privertė bent trumpam susimąstyti apie saugumą keliuose.
Skaudžiausių eismo įvykių priežastis dažniausiai būna viršytas leistinas greitis. Dažnai nesegimi ir saugos diržai, kurie įrengti tam, kad apsaugotų nuo smūgio eismo įvykio metu. Juos segėti yra privaloma. Praktika rodo, jog automobilyje esančios oro pagalvės gali ne tik apsaugoti jus, tačiau ir sužaloti, jei važiuojate neprisisegę saugos diržo. Išsiskleidusi oro pagalvė savo smūgiu gali sulaužyti ranką, žandikaulį ar stipriai sutrenkti kitas kūno vietas. Primename, kad nepatartina priekyje vežti vaikų, kurie gali būti sunkiai sužaloti oro pagalvės smūgio metu.
Nepamirškite, kad avarijos vietoje reikia užsidėti liemenę su atšvaitais, pastatyti avarinį ženklą, kad aplinkiniai iš tolo jus matytų, kiek įmanoma aptverti eismo įvykio vietą.