Jeigu jaukai aptinkami prie gyvenamųjų namų, apie tai būtina pranešti teritorinei valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybai.
Pasiutligės vakcinos aprašą galima rasti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos interneto svetainėje.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, pernai medicinos pagalbos į medikus kreipėsi daugiau nei 5 tūkst. asmenų, nukentėjusių nuo įvairių laukinių ir naminių gyvūnų. Daugiau nei pusė jų – skiepyti nuo pasiutligės. Praėjusiais metais nuo laukinių, pasiutlige sergančių gyvūnų nenukentėjo nei vienas asmuo.
Daugiausiai nukentėjusiųjų nuo gyvūnų buvo Vilniaus ir Kauno apskrityse. Lietuvoje dažniausiai žmonės nukenčia nuo šunų. 2016 m. sveiki šunys apkandžiojo 2 746 asmenis, nežinomi – 1 406.
Iki šiol pasaulyje nėra veiksmingo žmonių nuo pasiutligės gydymo. Vienintelis būdas išgelbėti asmens gyvybę – neuždelstas skiepijimasis nuo pasiutligės po kontakto su gyvūnu.
1964-2007 m. Lietuvoje nuo pasiutligės mirė 11 žmonių. Šalyje paskutinis mirties atvejis nuo ligos registruotas 2007 m., kuomet 42 metų vyrui, keliaujant po Indiją, įkando nežinomas šuo.
Lietuvoje Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės sistemingai vykdo nuo 2006 m. Šiemet iš viso Lietuvos teritorijoje bus išmėtyta apie 857 tūkst. jaukų. 2007 m. buvo patvirtinti 432 pasiutligės virusu užsikrėtę laukiniai ir naminiai gyvūnai, o 2016 m. nebuvo nustatytas nei vienas pasiutligės atvejis tarp gyvūnų.