Jų dramatiška kelionė tėra viena iš daugelio netradicinių maršrutų, į kuriuos leidosi dešimtys tūkstančių desperatiškai nuo Vladimiro Putino karo Ukrainoje bėgančių rusų, rašo „The Guardian“.
Vienos pusės bilietas į Teheraną
Bilietai iš Maskvos į Stambulą, Jerevaną, Taškentą ir Baku – šalių, leidžiančių rusams atvykti be vizų, sostines – buvo išparduoti vos per kelias valandas nuo V. Putino pranešimo apie pirmąją mobilizaciją Rusijoje nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.
Taigi 25-erių Aleksejus nusprendė nusipirkti vienos pusės bilietą iš Maskvos į Irano sostinę Teheraną. Svarbu paminėti, kad Irane dabar vyksta masiniai protestai prieš valdžią.
„Kai pasakiau savo šeimai apie Teheraną, jie labai sunerimo, – pasakojo Aleksejus. – Jie abejojo, ar vykti į Iraną išties yra saugiau nei likti Rusijoje.“
Praleidęs vieną popietę Irane, Aleksejus lėktuvu nuskrido į Dubajų, kuriame nuo to laiko ir gyvena.
Jachta į Pietų Korėją
Kaip pranešė „BBC“ Rusijos tarnyba, rugsėjo 27 dieną aštuoni Rusijos jachtininkai išplaukė iš rytinio Vladivostoko į Pietų Korėją. Skelbiama, kad vyrai šią kelionę pradėjo planuoti dar kiek anksčiau šiais metais, bet nusprendė išvykti iš karto po mobilizacijos paskelbimo.
Kelionė per Japonijos jūrą truko maždaug penkias dienas, kadangi jie turėjo vengti Šiaurės Korėjos vandenų.
Rusijoje privačios laivybos įmonės taip pat pradėjo siūlyti keliones iš pietinių Juodosios jūros uostų į Turkiją. Kelionė į vieną pusę katamaranu iš Rusijos užgrobto Krymo į Turkijos miestą Sinopą kainuoja apie 1600 eurų.
Dviračiu per arktį
Maždaug 200 km nuo poliarinio rato esantis Murmanskas kiekvieną žiemą pritraukia daugybę lankytojų, norinčių pamatyti šiaurinę pašvaistę. Tačiau 27-erių rusaui, vardu Ilja, šis miestas tapo 240 km kelionės dviračiu pradžios tašku iš Rusijos į Norvegijos pasienio miestą Kirkeseną.
Kitą dieną po V. Putino pranešimo apie mobilizaciją, Ilja iš savo draugo Maskvoje nusipirko panaudotą dviratį ir įsėdo į naktinį traukinį, vykusį į Murmanską. Atvykęs ten, jis leidosi į savo kelionę.
„Laimei, prieš prasidedant karui, treniravausi triatlonui. Nemaniau, kad tai pravers“, – pasakojo Ilja.
Ilja teigė, kad nedideliame ir tyliame Norvegijos Kirkeseno miestelyje visi viešbučiai buvo užimti. Čia apsistojo daugybė rusų, laukusių savo skrydžių iš netoliese esančio nedidelio oro uosto į šalies sostinę Oslą.