Šiaulietis, regbio žaidėjas ir treneris, Tomas Zibolis savo jėgas ir laiką skiria augančiai regbininkų kartai. Jis įsitikinęs, kad tik parodytas dėmesys ir supratingumas pelno paauglių pagarbą ir meilę.
Sujungė lietuvių ir rusų regbininkus
T. Zibolis treniruoja neseniai susibūrusią komandą „Baltijos štormas“, kurioje žaidžia lietuvių ir rusų regbininkai.
Išvykoje „Baltijos štormo“ komanda rezultatu 42:29 laimėjo prieš Maskvos regbio rinktinę.
Grįždamas iš varžybų Maskvoje, „Baltijos štormas“ žaidė Latvijoje, ten latvių rinktinę įveikė 56:0.
„Latviai mūsų regbininkams pasirodė per silpni. Vaikinai į aikštelę išėjo laimėję. Tačiau trūko žaidybinės drausmės ir teko mokyti nenuvertinti priešininkų, kokie silpni jie beatrodytų“, – pasakojo treneris, pabrėždamas, kad Latvijoje „Baltijos štormas“ turėjo susitelkti prieš varžybas su Lietuvos regbio rinktine. Ją „Baltijos štormas“ įveikė be abejonių 60:0.
Pasak T. Zibolio, didžiausia „Baltijos štormo“ pergalė yra asmeninė.
Kvietė pasilikti
Po sėkmingų varžybų Maskvoje, sulaukė rusų žaidėjų kvietimo pasilikti.
„Jie pasakė, treneri, pasilikt ir mokykit mus“, – su šypsena prisiminė T. Zibolis.
„Žaisti regbį susirenka įvairūs vaikai – ir geriau besimokantys, ir prasčiau, mažiau ar daugiau padykę, bet tai galima pakeisti, – mano treneris. – Sulaukę dėmesio ir pagyrimų, jie stengiasi būti geresni“.
Treneris visų pirma yra regbininkų draugas, atstojantis vyresnį brolį, kartais tėvą, ir tik tada – mokytojas.
„Vaikui svarbiausia, kad jis būtų pripažintas. Tada toks auklėtinis atiduos visą save, kad pasiektų gerų rezultatų ir komandą vestų į priekį“, – tvirtino T. Zibolis.
Jo noras – kad aktyvūs vaikai nesišlaistytų gatvėmis, bet žaistų regbį ir užaugtų gerais žmonėmis.
Treneris turi būti smalsus
T. Zibolis pripažino, kad esama įgimtų charakterio savybių, padedančių būti geru ugdytoju. Tai – ir įsijautimas, atvirumas, nuoširdumas ir smalsumas.
„Nenustygstu vietoje, dažnai pats bėgu į aikštelę pažaisti su vaikais, tada ir gimsta bendras mūsų ryšys ir vienas kito supratimas“, – sakė T. Zibolis, pats žaidžiantis regbį „Šiaulių“ komandoje.
Regbininko teigimu, dirbant treneriu, labai praverčia Šiaulių universitete įgytos psichologinės žinios ir mokytojavimo pagrindai.
Būsimi treneriai mokomi suprasti vaikus
Dauguma Šiaulių regbio trenerių universitete yra baigę Kūno kultūros bakalauro ir magistro studijas: Sigitas Kukulskis, Edmundas Ščavinskas, Rimantas Zeringis ir kiti.
Šiais metais pirmosios pakopos kūno kultūros studijas Šiaulių universitete baigė 75 absolventai. Tai – didžiausias skaičius per pastaruosius penkerius metus. Antrosios pakopos kūno kultūros ir sporto edukologijos magistro studijas baigė 8 studentai.
„Kūno kultūros ir sporto edukologijos studijas pasirinkusieji ne tik sportuoja. Jie mokomi suprasti vaikus“, – sakė universiteto Studijų skyriaus direktorė doc. dr. Laima Liukinevičienė.
Direktorės sūnus taip pat žaidė regbį, ir ją sujaudino regbio trenerių gebėjimas patraukti padykusius vaikus į šį sportą, įkvėpti jiems noro stengtis, mokytis, dirbti, siekti vis geresnių rezultatų.
L. Liukinevičienė yra įsitikinusi, jog šis jėgos sportas, smarkius paauglius taip nuvargina, kad grįžę namo, jie nebeturi jėgų krėsti eibių. Todėl, jos nuomone, regbį reikėtų labiau remti: „Net Latvijoje regbio aikštynai yra geresni“.