Studentų organizacijos tvirtina, kad dėl valstybės institucijų aplaidumo daliai akademinio jaunimo gali būti netaikomos teisėtai priklausančios transporto lengvatos, rašo „Respublika“.
Lietuvoje studijuojantis jaunimas neturi pagrindo nerimauti - jiems lengvatos bus taikomos. Tačiau studentai iš kitų Europos Sąjungos (ES) šalių gali nusivilti sužinoję, kad Lietuvoje studentais jų niekas nelaiko.
Galios ne visiems
Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) atkreipia dėmesį į pradedančius kilti nesusipratimus dėl birželio 17 dieną Seimo patvirtintų Transporto lengvatų įstatymo pakeitimų, kurie jau nuo vakar Europos Sąjungos valstybių aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose studijuojantiems turi garantuoti galimybę naudotis transporto lengvatomis keliaujant vietinio (priemiestinio) ir tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais ir keleiviniais traukiniais.
Siekdama užtikrinti, kad minėti įstatymo pakeitimai ne tik formaliai, bet ir realiai įsigaliotų liepos 1 dieną, LSAS kreipėsi į susisiekimo paslaugas teikiančias įmones ir Susisiekimo ministeriją. Studentų atstovai baiminasi, kad dėl tokių nesusipratimų iš kitų ES šalių atvykusiems studentams transporto lengvatos nebus taikomos.
Studentų pranešime teigiama, esą AB „Lietuvos geležinkeliai“ tvirtina, kad galimi trukdžiai netaikyti minėto įstatymo nuostatų galėtų būti tai, kad Transporto lengvatų įstatymo pataisos dar nėra ratifikuotos. Tačiau „Valstybės žinios“ informaciją apie pataisą jau publikavo, ir nauja įstatymo redakcija jau įsigaliojo.
Nepateikė dokumentų pavyzdžių?
„Mums didelį nerimą kelia tai, kad nesklandumus vežėjai žada dėl to, jog esą jiems ministerija nepateikė galiojančių Europos Sąjungos valstybių aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentų pažymėjimų pavyzdžių“, - nuogąstauja LSAS prezidentė Indrė Vareikytė.
Pasak jos, toks aplaidumas negali būti niekaip pateisinamas. „Juk valstybės tarnautojai puikiai žino, kas turi būti atlikta, kad bet kokia naujai įsitvirtinusi įstatymo nuostata veiktų realybėje. Ir kodėl tam nebuvo pasiruošta per beveik dvi savaites - nepaaiškinama. Mes, kaip studentams atstovaujanti organizacija, sieksime žalos atlyginimo kiekvienam studentui tuo atveju, jei nuo rytojaus dėl šio aplaidumo jis negalės pasinaudoti jam priklausančiomis socialinėmis garantijomis“, - piktinasi I.Vareikytė.
Lietuvos studentų atstovybių sąjunga kreipėsi į Švietimo ir mokslo ministeriją ir Susisiekimo ministeriją, informuodama apie kylančius nesklandumus.
„Prašome Jūsų pasirūpinti ir atlikti visus reikiamus veiksmus, kad, kaip ir planuota, nuo liepos 1 dienos, studentai galėtų naudotis jiems priklausančiomis transporto lengvatomis“, - rašoma LSAS kreipimesi laiške.
Visus studentus, kurie susidurs su nesklandumais dėl transporto lengvatų taikymo nuo liepos 1 dienos, Lietuvos studentų atstovybių sąjunga skatina apie tai informuoti ir kreiptis dėl žalos atlyginimo.