Šiandien Vyriausybė nutarė suteikti Trakų miestui kurortinės teritorijos statusą, vieną po kitos vardindama priežastis, kuo miestui toks pasikeitimas bus naudingas. Tačiau ar nepamirštama ir pavojų? Trakų istorinio nacionalinio parko direktorius Gintaras Abaravičius teigia, kad karalius be karalystės – dar ne karalius.
Anot Vyriausybės spaudos tarnybos, pranešusios apie Ministrų kabineto sprendimą, yra tikimasi, kad kurortinės teritorijos statusas padidins Trakų miesto konkurencingumą turizmo srityje, daugės galimybių rinktis sveikatingumo ir aktyvaus bei kultūrinio poilsio paslaugas, didės turizmo paslaugų ir pramogų įvairovė, bus kuriamos naujos darbo vietos, vietos gyventojai bus orientuojami teikti kokybiškas tradicines bei naujas turizmo paslaugas.
Tačiau G. Abaravičius nėra taip optimistiškai nusiteikęs. Jis patikslina, kad parkas nėra nusistatęs prieš kurortinio statuso suteikimą Trakams. „Mes tik sakome, kad tam nėra pasiruošta, nes iš tikrųjų nei bendrieji, nei specialieji planai tokių dalykų nenumato“, - portalui „Balsas.lt“ aiškino G. Abaravičius.
„Galima ir karaliumi pasiskelbti, bet jei karalystės neturi, tai tas statusas nieko nereiškia. Atsimenat, kai Rusijos kažkokie veikėjai dalino Lietuvos žmonėms regalijas, bet ar nuo to jie pasidarė kunigaikščiais ir karaliais?“, - kalbėjo parko direktorius. Anot jo, savivaldybė „labai norėjo“ kurortinio statuso, tai ši dovana jai ir buvo suteikta. Tačiau dar neaišku, kaip tuo bus pasinaudota.
Svarbiausia – teisingi valdžios ir žmonių veiksmai
G. Abaravičius nuogąstavo, kad dėl naujo statuso suteikimo Trakuose gali padaugėti problemų. „Duokite ginklą piktam žmogui, o jis sakys – taigi mes kurortinio statuso teritorija, mums čia reikia penkių viešbučių, ir ne kažkur kitur, o kaip tik ant ežerų krantų. Ar galbūt – pačiuose ežeruose“, - sakė parko direktorius pridurdamas, kad viskas priklausys nuo žmonių, ir kokiems tikslams jie naujomis galimybėmis pasinaudos.
Žvelgdamas į Trakų valdžią G. Abaravičius optimizmu nespinduliavo. Jo teigimu, po kelerių metų (ar netgi greičiau), bus „labai įdomių istorijų“, apie kurias galės rašyti žurnalistai. „Trakų valdžia niekada nepasižymėjo ypač rimtu ir giluminiu požiūriu į tai, ką daro, ir kaip darant nesugadinti“, - sakė pašnekovas.
Investicijos – gerai. Bet į ką?
Kalbai pakrypus apie būsimas investicijas į Trakus, G. Abaravičius džiaugėsi, kad į parką bus jų daugiau pritraukta, tačiau atkreipė dėmesį ir į pavojų – kur eis tie pinigai?
„Taip, labai gerai, kad į Trakus ateis investicijos, mes labai džiaugiamės – kad tik jų daugiau ateitų! Bet kur? Ar į Trakų naikinimą, ar Trakų verčių atkūrimui ir turistinėms reikmėms?“, - portalui kalbėjo G. Abaravičius.
Anot jo, pinigai dar nėra esminis dalykas – direktorius nuogąstavo, kad Trakų neištiktų Kuršių nerijos likimas, kur investicijos „be proto“ eina, tačiau nėra išbrendama iš skandalų. Be to, pasak G. Abaravičiaus, Gruzijos karas dar kartą privertė susimąstyti, ar tikrai pinigai visada svarbiausias dalykas.
„Reikia pasidžiaugti, kad jie gavo tą statusą, ir palinkėti, kad jie nenaudotų jo Trakų sunaikinimui“, - pokalbio pabaigoje ištarė G. Abaravičius.
("News Bridgepix" nuotraukos)