• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spalio pabaigoje uždarytiems naktiniams klubams Vyriausybė šią savaitę leido atnaujinti veiklą. Jų vadovai tikina, kad naktiniai klubai durų atverti nežada, nes leidimas dirbti iki vidurnakčio yra nepagrįstas jokiomis praktinėmis galimybėmis ir teigia, kad valstybė iš jokio verslo sektoriaus taip dar niekad nėra pasityčiojusi.

Spalio pabaigoje uždarytiems naktiniams klubams Vyriausybė šią savaitę leido atnaujinti veiklą. Jų vadovai tikina, kad naktiniai klubai durų atverti nežada, nes leidimas dirbti iki vidurnakčio yra nepagrįstas jokiomis praktinėmis galimybėmis ir teigia, kad valstybė iš jokio verslo sektoriaus taip dar niekad nėra pasityčiojusi.

REKLAMA

Vyriausybės sprendimu, nuo birželio 1 d. naktiniams klubams yra leista duris atverti lankytojams, tačiau iki 24 val., o viduje lankytis galės tik galimybių pasą turintys asmenys.

Vilniaus centre įsikūrusio naktinio klubo „Matérialiste“ vadovas Matas Puodžiūnas tikina, kad klubas atsiverti neplanuoja ir tokį sprendima vadina nesusipratimu.

„Čia yra didžiausia loginė klaida ir didžiausias žmonių klaidinimas, koks tik buvo per du pandemijos metus. Naktinių klubų Lietuvoje yra per 40 ir visi jie vasaros metu tik ir pradeda atsidaryt nuo 24 vidurnakčio. Net neįsivaizduoju, kokiu pagrindu mums leista veikti, jeigu nėra nei teorinių, nei fizinių galimybių dirbti“, – sako M. Puodžiūnas

REKLAMA
REKLAMA

Jaučiasi diskriminuojami

 „Matérialiste“ vadovo teigimu, vasaros sezonu iki dvyliktos valando į naktinių klubų vidų neužeina nei vienas žmogus, todėl klubas durų nežada praverti tol, kol nebus leista dirbti ilgiau.

REKLAMA

„Vasaros sezonu. Jei leistų veikti bent iki 2 valandos nakties, mes – tikrai dirbtume. Pirmus mus uždarė spalio 26 d. ir toliau tas demonizavimas ir diskriminavimas vyksta“, – teigia M. Puodžiūnas

Pasak jo, naktinių klubų vadovai nesupranta, kodėl gali vykti tūkstantiniai renginiai su Galimybių pasu, kad ir per naktį, o naktiniai klubai lieka nuošalyje: „Labai gražios laikraščių antraštės „naktiniai klubai gali dirbti“, bet garantuoju, kad jokie klubai tokiu pagrindu nedirbs iki 24 valandos“, – priduria jis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak M. Puodžiūno, naktiniai verslai apie 80 proc. savo pajamų generuoja po vidurnakčio ir kodėl nuspręsta laiko ribojimu nutraukti pajamas, argumentuoto atsakymo taip ir nesulaukė

„Gavome vienintelį atsakymą – žmonės po dvyliktos valandos dažniau išgėrę bučiuojasi, glėbesčiuojasi. Argi tai neskamba juokingai?

Žmonės norėdami gi gali pradėti linksmintis nuo dešimtos valandos ryto ir dvyliktą vaikščioti apsikabinę, tai čia tikrai nėra paaiškinimas. Bet jis yra vienintelis oficialus, kurį gavome iš valstybės ir jis, deja, kelia juoką“, – tvirtina „Matérialiste“ naktinio klubo vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiti naujienų portalo tv3.lt kalbinti naktiniai klubai – Vilniuje įsikūrusi „Pantera“ ir Kaune esantis „Mojo Lounge Kaunas“ – lankytojams durų taip pat neatvers.

Jie įvardija tą pačią priežastį kaip ir „Matérialiste“ – laiko ribojimą ir teigia, kad leidimu veikti iki 24 valandos Vyriausybė pasityčiojo iš naktinių klubų.

Šis leidimas yra tik teorinis. Jie pasityčiojo iš naktinių klubų. Gi visi žino, kad naktiniuose klubuose veiksmas prasideda tik nuo dvyliktos valandos. Absurdas toks leidimas“, – teigia „Mojo Lounge Kaunas“ marketingo vadovas Giedrius Ambrazevičius.

REKLAMA

Tvirtina esantys apgauti

Vilniaus naktinio aljanso vadovas Markas Adamas Haroldas įsitikinęs, kad toks leidimas veikti iki vidurnakčio yra paremtas politiniais siekiais ir noru hipnotizuoti žmones, kad šie galvotų, kad valdžia kažką daro verslui gerovei.

„Jei neleidžia dirbti per naktį, tai lygu, kad mūsų veikla visiškai uždrausta. Vyriausybė anonsuoja, kad leidžia veikti, bet ji meluoja. <…> Jie tai tyčia pasakė naudodami propagandinius įrankius, kad žmonės tai girdėtų, o ši propaganda, kaip pastebime, yra labai efektyvi.

REKLAMA

Jie ir draudžia, ir leidžia tuo pačiu metu, bet situacija nesikeičia“, – sako M. A. Haroldas

Lietuvos barų ir kavinių asociacijos (LBKA) prezidentas Raimondas Pranka taip pat tvirtina, kad leidimas dirbti tokiomis sąlygomis nėra pagalba naktiniams klubams.

„Mes prašėme paaiškinti, kas yra naktinis klubas, kodėl mes esame diskriminuojami. Atsakymo negavome, o operacijų vadovas dabar mūsų veiklą vadina „diskoteka“, tyčiojasi iš mūsų.

 Toks jausmas, kad naktiniams klubams leido veikti dėl to, nes nežino, kodėl juos uždraudė. Naktinių klubų veikla yra naktinė, žmonės nori šokti. Ir jeigu operacijų vadovas nusprendė, kad viduje negalima šokti, tai nieko ir nerengiame“, – pasakoja R. Pranka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip ir „Matérialiste“  vadovas, taip ir jis sako nesuprantantis, kodėl su Galimybių pasu renginiai gali vykti ištisą parą, o naktiniai klubai – tik iki dvyliktos valandos vakaro.

„Jeigu renginį galima daryti, kad ir iki ryto, tai kodėl naktiniai klubai negali veikti naktį? Su Galimybių pasu išvis galėtų nuimti tuos ribojimus. Mes gi kontrolę darytume ir taip skatintume žmones skiepytis ir testuotis“, – sako R. Pranka.

Nauji atlaisvinimai nuo birželio 1-osios

Primename, kad nuo birželio 1 d. buvo pailgintas ir restoranų, barų, kitų pasilinksminimo įstaigų darbo laikas iki 24 val.

REKLAMA

Į restoranų, kavinių, naktinių klubų, lošimo namų vidų yra įleidžiami tik turintieji Galimybių pasą ir jaunesni nei 16 metų, jei įėjimas jiems galimas. 

Aptarnaujant lankytojus viduje prie vieno staliuko galės sėdėti ne daugiau nei 10 asmenų, išskyrus vienos šeimos ir vieno namų ūkio narius. Valgyti ar gerti stovint draudžiama.

Taip pat tarp skirtingų stalų sėdintys lankytojai vienas nuo kito  turi būti nutolę ne mažesniu kaip 2 metrų atstumu, o jei yra pertvaros – užtenka 1 metro atstumo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų