Nors dauguma gatvėse kalbintų vilniečių pasakoja, kad Velykas sutiks namie su šeima prie gausaus šventinio margučiais nukrauto stalo, tendencijos keičiasi.
Kelionių organizatoriai pasakoja, kad vis daugiau lietuvių per Velykas keliauja. Nuo lietuviškos žiemos pavargę tėvai savo laisvą laiką derina su atžalų atostogomis ir išskrenda į šiltesnius kraštus. Kelionių agentūros aiškina, kad šiemet tokių suplanuotų kelionių padaugėjo dešimtadaliu.
„Tikrai išaugo keliaus daugiau. Vienintelis skirtumas, kiek iš anksto jie planuoja, nes kada likus mėnesiui žmonėms atrodo, kad tai yra iš anksto, bet realiai didžioji dalis yra nusipirkusi tas keliones jau rugsėjo mėnesį“,– kalbėjo „Kidy tour“ direktorius Gvidas Aukštuolis.
Kelionių organizatoriai pasakoja, kad lietuviai su šeimomis tradiciškai renkasi patikrintas kryptis.
„Iš po žiemos visi išsiilgę šilumos, natūralu, kad ieško šiltesnių kraštų. Stabilumas išlieka, renkasi tas pačias kelionių kryptis: Egiptas, Turkija, Kanarų salos labai populiarėja ir gan populiaru, todėl, kad ten amžinas pavasaris, visada malonus klimatas žmonėms“,– tikino „Baltic tours“ ekspertas Andrius Paulionis.
Kelionių agentūros priduria, kad lietuvių dėmesio šiuo laikotarpiu sulaukia ir Europos sostinės.
„Pavyzdžiui Amsterdamas per Velykas yra nuostabus su savo tulpių žydėjimu ir lietuviai tikrai tai atranda ir važiuoja. Lygiai taip pat ir kiti Europos miestai jie sulaukia žymiai didesnio srauto keliautojų“, – paaiškino Turizmo rūmų prezidentė Žydrė Gaivelienė.
Žmonės skirtingai vertina naujas Velykų tendencijas. Vieni aiškina, kad Velykų rytą būtina sutikti bažnyčioje ir visą dieną reikia praleisti kartu šeima Lietuvoje, kiti tradicijų nesureikšmina.
„Šventes reikia švęsti savo gimtinėje, o keliauti, atostogauti, čia jau kitas reikalas ir kitu laiku, ne švenčių metu“,– sakė vilnietė.
„Labai sveikinu. Tokios šventės, kai yra proga, gali pasinaudoti, išvykti, kažką pamatyti. Nebūtinai jos turi būti tradicinės ir nebūtinai turi visi sėdėti prie stalo ir kiaušinius ridenti“, – kitokią nuomonę išreiškė sostinės gyventojas.
Augančius keleivių srautus pastebi ir Lietuvos oro uostai. Tačiau jų atstovai priduria, kad lietuviai skraido perpus rečiau nei Vakarų Europos gyventojai, todėl tikimasi, kad ateityje skrydžių ir toliau daugės.