Sekmadienį išplatintame dar viename organizacijos kreipimesi į Sveikatos apsaugos ministeriją ir Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją taip pat įvardijami kiti vadovaujantys asmenys, kurių nušalinimo prašoma.
Dalinamės medikų išplatintu raštu.
Lietuvos medikų sąjūdis (toliau – LMS), reaguodamas į Respublikinės Šiaulių ligoninės (toliau – RŠL) darbuotojų siunčiamus pagalbos prašymus, reiškia nerimą dėl tebesitęsiančio medikų psichologinio nesaugumo RŠL.
Prašome, kol vyksta įvykio tyrimas, nušalinti nuo einamų pareigų RŠL direktorių, Širdies ir kraujagyslių centro, Anesteziologijos ir intensyvios terapijos centro vadovus, bei kitus minimus įvykio kontekste vadovaujančius asmenis, siekiant apriboti psichologinio spaudimo ir įtakos galimybes, bei užtikrinti palankesnę darbo aplinką darbuotojams. LMS prašo surasti nešališką išorinį ekspertą (ekspertus), kuris (kurie) stebėtų esamą situaciją ligoninėje bei ją koordinuotų.
Taip pat prašome į SAM sudarytą pokyčių inicijavimo grupę įtraukti LMS deleguotą RŠL gydytoją Liną Skučienę bei LR seimo narę Jurgitą Sejonienę.
Ministerija nemato reikalo nušalinti nuo pareigų
Sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas teigė, kad po medikės mirties Šiaulių ligoninėje nėra pagrindo nuo pareigų nušalinti įstaigos vadovą Remigijų Mažeiką, o įvykio tyrimas jam vadovaujant gali būti atliekamas objektyviai.
„Šiuo metu tikrai nėra pagrindo nušalinti ligoninės vadovo, nes tikrai tyrimas nėra pradėtas, nėra atliktas. Natūralu, kad vienas iš mūsų grupės uždavinių bus išsiaiškinti visas aplinkybes ir tik tada priimti kažkokius sprendimus,“ – spaudos konferencijoje sakė viceministras.
Įtarimus A. Pečkauskui kartu su dar aštuonių gydymo įstaigų vadovais yra pareiškusi Specialiųjų tyrimų tarnyba, atliekanti plataus masto tyrimą dėl viešųjų pirkimų šalies gydymo įstaigose. Viceministras sako, kad tyrimas tebevyksta ir „kažkokių išvadų jame tikrai nėra“.
„Tikrai galima objektyviai tirti. Reikėtų suprasti, kad tyrimas nevyksta, kai sukviečiami visi darbuotojai ir klausiama bendros grupės nuomonės. Ne – tai yra darbas grupėse, su skirtingomis darbuotojų grupėmis, užtikrinant jiems saugią aplinką ir stengiantis iš jų išgirsti, kas tiesiogiai juos kamuoja jų darbo aplinkoje“, – pridūrė jis.
Anot jo, ministerijos sudaryta darbo grupė kalbėsis „ir su vadovais, ir su visais kitais darbuotojais, kad išklausytumėme jų nuomonę ir suprastumėme, kokie procesai vyksta gydymo įstaigoje“.
Ragino spręsti dėl vadovų rotacijos ir peržiūrėti krūvius
Portalas tv3.lt primena, kad LMS ištikus nelaimei dar praėjusią savaitę išplatinęs kreipimąsi dėl įstaigoje vykdomo psichologinio smurto prieš įstaigos darbuotojus.
LMS siūlo SAM kartu su Lietuvos medikus atstovaujančiomis organizacijomis nedelsiant aptarti vadovų rotacijos, pradedant nuo smulkiausių padalinių, principus, medikų darbo krūvio reglamentavimo principus bei kitas užsienio šalyse įgyvendintas gerosios vadybos praktikos ir viešumo patirtis, užkertant kelią psichologinėms traumoms ir tragedijoms ateityje.
Nusižudžiusi gydytoja buvo nėščia
Naujos detalės nusižudžiusios Šiaulių ligoninės medikės byloje. Brolis informavo, kad jo sesuo buvo nėščia. Apie tai, kad praėjusią savaitę palaidota ir apie psichologinį smurtą ligoninėje kalbėjusi Šiaulių medikė buvo nėščia, informavo gydytojos brolis.
„Taip, ji laukėsi. Ji pati tikriausiai to nežinojo, nes tas nėštumas nedidelis. Mirties liudijime buvo parašyta, kad ji buvo nėščia“, – pasakojo velionės brolis Artūras.
Plačiau apie tai kviečiame žiūrėti video siužete: