Pirmadienį paaiškėjo papildomos įvykio aplinkybės. IKEA, atlikusi tyrimą, kreipėsi į Ekstremalių situacijų valdymo centrą su papildoma informacija. Nors 36-erių metų vilnietis, parvykęs iš Milano, oro uoste ir buvo įspėtas apie koronaviruso grėsmę, paliko savo duomenis, buvo patikrintas termovizoriumi ir aiškiai suvokė visas rizikas (nes pats vėliau išsikvietė medikus), prieš tai jis vis dėlto užėjo į IKEA parduotuvę.
Po vakar atliktų tyrimų paaiškėjo, kad asmuo nėra virusų nešiotojas. „Norime patikslinti informaciją tam, kad būtume atviri ir neprarastume pasitikėjimo. Kadangi asmuo nėra viruso nešiotojas, jo kontaktai atskirai nustatomi nebuvo. Tam tiesiog nebuvo būtinybės. Esame dėkingi, kad IKEA pateikė papildomą informaciją, ir ja iš karto pasidalijame su visuomene. Kartu norime paskatinti ir kitas verslo įmones bendradarbiauti.
Vis dėto šį atvejį ne kartą pats paminėjau kaip pavyzdinį. Šiandien turiu pasakyti, kad matome akivaizdų pavyzdį, kaip nereikėtų elgtis. Asmuo, žinodamas, kad grįžo iš šalies, kurioje koronaviruso židinys, nuėjo į didelę viešą erdvę, kurioje daug lankytojų. Toks elgesys visiškai nesuprantamas. Milanas yra miestas, iš kurio grįžusiems žmonėms rekomenduojama karantinuotis namuose. Tokių rekomendacijų nesilaikymas kelia riziką aplinkiniams.
Apgailestauju, kad vakar pateikta informacija nebuvo tiksli. Taip pat pabrėžiame, kad valstybė yra pasirengusi visiems atvejams. Tam yra specialios procedūros, kurių šiuo metu tiesiog neprireikė aktyvuoti“, – sakė S. Malinauskas.
Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms: