Nuo gegužės 10 dienos savivaldybėms leidžiama apsispręsti, ar leisti į mokyklas grįžti šiuo metu nuotoliniu būdu besimokantiems 5–11 klasių moksleiviams.
Daugiau abejojančių
„Mokinius į mokyklas yra apsisprendusios sugrąžinti šešios savivaldybės. Mokiniai grįš atskirais klasių komplektais. Neapsisprendė 24 savivaldybės, jos dar nėra priėmusios sprendimo. Negrąžinti nusprendė keturios savivaldybės.
Tai ta situacija yra tikrai įvairi, tikrai savivaldybės atidžiai stebi savo situaciją, besikeičiančią pandeminę situaciją, organizuoja srautus. Manau, joms tikrai yra geriausiai matyti, kaip ta situacija klostosi. Matome, kad situacija labai skirtinga skirtingose savivaldybėse“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo J. Šiugždinienė.
Ministrės žiniomis, Marijampolės, Mažeikių rajono, Ukmergės rajono ir Vilniaus miesto savivaldybės bent kol kas neketina grąžinti 5–11 klasių moksleivių į mokyklas.
Tuo metu šešios savivaldybės atvers klases, tai – Kaišiadorių rajonas, Kretingos rajonas, Panevėžio rajonas, Plungės rajonas, Birštono rajonas ir Švenčionių rajonas.
Ugdymas bus vykdomas mišriu būdu – apjungiant nuotolinį ir kontaktinį ugdymą, moksleiviai grįš ne visi vienu metu, o „šachmatų“ principu, kai vieną savaitę klasėje mokysis viena grupė mokinių, kitą savaitę – kita.
„Grįžimas yra šachmatų principu. Jis vyksta palaipsniui. Mokykla pati derina, kokiais srautais grįžta mokiniai. Mes prašome jų negrįžti vienu srautu, jie patys organizuojasi, kad vieną savaitę viena dalis, kitą – kita dalis“, – pridūrė J. Šiugždinienė.
Griežtos taisyklės grįžtantiems
Pirmadienį į klases po keturių su puse mėnesio pertraukos grįžta šalies abiturientai.
Kaip numato Vyriausybės, sveikatos apsaugos ir švietimo ministrų sprendimai, kontaktiniu būdu dvyliktokams turės būti vykdoma daugiau nei pusė visų pamokų, jos gali būti organizuojamos pamainomis. Moksleiviai, pedagogai visą laiką privalės dėvėti veido kaukes, išskyrus išimtis dėl sveikatos.
COVID-19 testai grįžtantiems abiturientams nėra privalomi, tačiau „stipriai rekomenduojami“.
Mokyklose privalo būti ribojami skirtingų klasių moksleivių kontaktai tiek pamokų metu, tiek po jų, jei reikia, nustatant skirtingą pamokų pradžios, pertraukų laiką, jos negali būti trumpesnės nei 5 minutės. Klasės taip pat turi būti vėdinamos, dezinfekuojami paviršiai.
Esant galimybėms, moksleiviai turi naudotis skirtingais įėjimais ir išėjimais, skirtingais maršrutais iki valgyklos, tualetų, persirengimo kambarių, vienu kambariu per fizinio ugdymo pamokas gali naudotis tik vienos klasės moksleiviai.
Taip pat rekomenduojama „maksimaliai išnaudoti“ galimybes vesti pamokas lauke, atsisakyti kontaktinių veiklų, susijusių su sportu, dainavimu, šokiais.
Draudžiama organizuoti maitinimą švediško stalo principu, įleisti pašalinius asmenis į mokyklą, valgyklos po kiekvienos klasės pietų turi būti vėdinamos, turi būti sudarytos sąlygos pamatuoti atvykstančių temperatūrą ir pan.
Abiturientai dėl karantino ribojimų nuotoliniu būdu mokėsi nuo gruodžio vidurio, prieš kurį laiką leista gyvai vykdyti konsultacijas po penkis, vėliau – po dešimt moksleivių grupėmis.