• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienį 20 valandą baigėsi balsavimas antrajame Seimo rinkimų ture. Rinkėjai savo balsą už kandidatus atidavė 63 vienmandačių rinkimų apygardose. Kaip vyko pakartotinis balsavimas renkant parlamentarus, spaudos konferencijoje aptarė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Lina Petronienė.

25

Sekmadienį 20 valandą baigėsi balsavimas antrajame Seimo rinkimų ture. Rinkėjai savo balsą už kandidatus atidavė 63 vienmandačių rinkimų apygardose. Kaip vyko pakartotinis balsavimas renkant parlamentarus, spaudos konferencijoje aptarė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Lina Petronienė.

REKLAMA

VRK duomenimis, per antrąjį rinkimų turą balsavo 41,31 proc. rinkėjų. 30,52 proc. rinkėjų balsavo rinkimų dieną sekmadienį, dar 10,8 proc. atidavė balsą iš anksto.

Šis aktyvumas yra didesnis nei per antrąjį parlamento rinkimų turą 2020 metais, tačiau nusileidžia aktyvumui per balsavimą pirmajame ture šiemet.

Petronienė: nušalintas neblaivus komisijos narys

Nors antrasis rinkimų turas praėjo be didelių nesklandumų, VRK pirmininkė L. Petronienė patvirtino apie nušalintą neblaivų komisijos narį. Ji taip pat nurodė, kad buvo sulaukta ir tam tikrų pasipiktinusių rinkėjų skambučių.

REKLAMA
REKLAMA

„Dalis rinkėjų piktinosi tuo, kad balsavimo biuletenyje rado tik dviejų kandidatų pavardes. Jie norėjo rinktis iš daugiau kandidatų. Ir tikrai diena buvo rami, išskyrus tai, kad pavakarę buvo nustatytas girtumas vienam komisijos nariui. <...> Komisijos narys buvo nušalintas nuo pareigų“, – nurodė L. Petronienė, patvirtindama, kad tai komisijos darbo nustrukdė.

REKLAMA

Neblaivus komisijos narys įpūtė beveik 2 prom.

Aktyvumas mažesnis nei prieš dvi savaites

Rinkėjų aktyvumas antrajame Seimo rinkimų ture 11 proc. mažesnis nei prieš dvi savaites, tačiau beveik 3 proc. didesnis nei prieš ketverius metus, sako L. Petronienė.

„Šiandien balsavo virš 636 tūkst. rinkėjų. Tai yra 30,51 proc. rinkėjų. Bendras aktyvumas su balsavimu iš anksto – 41,31 proc. Tai yra beveik 3 proc. daugiau nei 2020 m. pakartotiniame balsavime, kai balsavo 38,65 proc. rinkėjų. (...) Bendrai šiandien balsavo 11 proc. mažiau rinkėjų nei pirmame ture“, – spaudos konferencijoje sekmadienį teigė L. Petronienė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos, aktyviausiai balsavo Utenos apygardos rinkėjai – jų aktyvumas buvo didesnis nei 50 proc. Taip pat aktyviai balsavo ir Riešės, Centro-Žaliakalnio, Pilaitės-Karoliniškių, Žiemgalos, Garliavos apygardų rinkėjai – šiose apygardose aktyvumas buvo didesnis nei 45 proc. Neaktyviausia buvo Marių apygarda, kurioje balsavo kiek daugiau nei 33 proc. rinkėjų, pažymėjo VRK vadovė.

„Aktyviausi rinkėjai tradiciškai buvo nuo 10 iki 13 valandos, kai per vieną valandą balsavo daugiau nei 3 proc. rinkėjų. Iš viso per šias valandas balsavo 10,83 proc. rinkėjų“, – sakė L. Petronienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pradėti du ikiteisminiai tyrimai

Generalinis komisaras Renatas Požėla patvirtino, kad antrasis rinkimų turas praėjo ramiau nei pirmasis – policija sulaukė daug mažiau pranešimų.

„Tai tikrai negali nedžiuginti“, – nurodė jis.

R. Požėlos teigimu, nuo spalio 21 dienos 6 ryto. Iki šios dienos 19 val. policija sulaukė 34 pranešimus apie galimus pažeidimus, susijusiais su rinkimais. Pirmojo Seimo rinkimų turo metu buvo gauti 73 pranešimai apie galimus rinkimų pažeidimus.

REKLAMA

„Per šį laikotarpį esame pradėję du ikiteisminius tyrimus. Surinkta viena medžiaga aplinkybių patikslinimui ir pradėta viena administracinė teisena“, – nurodė jis.

Antrajame rinkimų ture buvo sulaukta daugiausiai pranešimų apie rinkimų agitacijos pažeidimus, konfliktus, galimus rinkėjų papirkimus ir šmeižimus.

Balsavimas vyko 63 vienmandačių rinkimų apygardose

Antrajame ture dėl vietos Seime varžėsi 37 socialdemokratai, 33 konservatoriai, 13 partijos „Nemuno aušra“ narių, 10 demokratų „Vardan Lietuvos“ ir 10 „valstiečių“, 9 liberalai, po 3 Laisvės partijos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) ir Lietuvos regionų partijos atstovus. Pakartotiniame balsavime varžysis ir du partijos „Laisvė ir teisingumas“ atstovai, pora savarankiškai išsikėlusių kandidatų bei vienas Nacionalinio susivienijimo narys.

REKLAMA

Po pirmojo Seimo rinkimų turo daugiausiai mandatų pelniusių Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė patikino, kad valdančiąją koaliciją ketinama formuoti iš trijų partijų – socialdemokratų, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ ir „valstiečių“. Visgi pastarųjų potencialių koalicijos partnerių santykiai išlieka įkaitę – S. Skvernelis galimybę dirbti koalicijoje su LVŽS ne kartą įvertino skeptiškai ir yra teigęs, jog mieliau dirbtų ne su buvusiais bendražygiais, Ramūno Karbauskio vadovaujamais „valstiečiais“, bet Liberalų sąjūdžiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

ELTA primena, kad 8 vienmandatininkai vietą parlamente iškovojo jau pirmajame rinkimų ture – tai Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, konservatorė Ingrida Šimonytė, partijos „Nemuno aušra“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis, buvęs „darbietis“, savo nepriklausomą kandidatūrą iškėlęs Viktoras Fiodorovas, socialdemokratė Vaida Aleknavičienė, LLRA-KŠS narys Jaroslav Narkevič, jo bendrapartietė Rita Tamašunienė bei socialdemokratas Eugenijus Sabutis.

REKLAMA

Seimo rinkimuose vienmandatėse apygardose iš viso renkamas 71 parlamentaras. Dar 70 vietų Seime renkama pagal partijų kandidatų sąrašus daugiamandatėje apygardoje pirmame ture – 18 mandatų jau užsitikrino Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), 17 – konservatoriai, 14 – partija „Nemuno aušra“, 8 – Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, 7 – Liberalų sąjūdis ir dar 6 – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

Nacionalinio susivienijimo narys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų