• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Beveik 600 būsimųjų sostinės pirmokų kol kas nebuvo priimti nė į vieną prašymuose nurodytą ugdymo įstaigą, jie dar galės pretenduoti į laisvas vietas kitose mokyklose.

Beveik 600 būsimųjų sostinės pirmokų kol kas nebuvo priimti nė į vieną prašymuose nurodytą ugdymo įstaigą, jie dar galės pretenduoti į laisvas vietas kitose mokyklose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip BNS informavo Vilniaus savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento vadovė Alina Kovalevskaja, iš viso mokytis pirmosiose klasėse sostinėje šiemet sulaukta 6342 prašymų, iš jų pakvietimų dar laukia 570 būsimųjų pirmokų.

REKLAMA

„Tėvelius, kurie dar nėra gavę kvietimo vaikams mokytis Vilniaus miesto mokyklose pagal pradinio ar pagrindinio ugdymo programas, norime informuoti, jog priėmimas mokytis dar tęsiamas. Mokyklų mokinių priėmimo komisijos pakartotinai rinksis birželio 15–16 dienomis. Pirmiausiai bus nagrinėjami asmenų, negavusių nė vieno pasiūlymo mokytis, prašymai“, – sakė A. Kovalevskaja.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, tėvai patvirtinti kvietimus galės nuo birželio 17 iki 20 dienos. Jeigu liks moksleivių, nesulaukusių nė vieno pakvietimo į norimas mokyklas, jie dar dalyvaus papildomame priėmime rugpjūtį. Tuomet jie turės koreguoti anksčiau pateiktą prašymą ir rinktis iš visų sostinėje mokyklų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Kovalevskaja pažymi, kad dalis tėvų, pateikusių prašymus į dvi ar tris ugdymo įstaigas, trečiadienį dar nebuvo patvirtinę kvietimų ir tai galėjo padaryti iki trečiadienio vidurnakčio. Neatlikus šio veiksmo, vaikui automatiškai bus priskirta vieta pirmiausiai nurodytoje ugdymo įstaigoje.

REKLAMA

Pateikusiesiems tik vieną prašymą ir gavusiesiems vietą mokykloje tvirtinti kvietimų nebereikia, jie turėtų tik atvykti į mokyklą pasirašyti sutarties.

Už švietimą atsakinga Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė BNS sakė, kad vietų turėtų dar atsirasti, kai tėvai baigs tvirtinti prašymus. Anot jos, pernai į pirmąsias klases per pirmąjį priėmimą nepateko daugiau nei 1600 vaikų.

REKLAMA

Nenumatytus atvejus dar spręs savivaldybės komisija, tačiau vicemerė garantavo, kad visi pirmokėliai į ugdymo įstaigas bus priimti, tik nebūtinai į norimas.

„Aišku, pagal įstatymą yra tokia prievolė ir ją turime vykdyti. Taip, į tą norimą mokyklą tėvai siekia patekti, bet (vaikai patenka – BNS) pagal priskirtą teritoriją“, – sakė E. Tamošiūnaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš viso šiemet savivaldybė sulaukė beveik 12,3 tūkst. prašymų mokytis sostinės mokyklose nuo rugsėjo 1-osios. Į 5-ąją klasę pateikti 1775 prašymai, kvietimų kol kas negavo 247 vaikai, į 9-ąją klasę mokyklose pretendavo 2925 vaikai, nepatvirtinti 132 prašymai. Į 11-ąją klasę patvirtinti visi 372 prašymai, jie turėtų sulaukti kvietimų mokytis iki birželio pabaigos.

REKLAMA

Tarp darželinukų taip pat ne visi užsitikrino vietas – nuo rugsėjo 1-osios į darželius priskirta apie 7400 vaikų. Iki gegužės pabaigos sutarčių dar nepasirašė 850 tėvų, į šias laisvas vietas priskirti eilėje darželių laukę vaikai.

REKLAMA

Anot E. Tamošiūnaitės, laukiančiųjų eilėse gegužę dar buvo apie 2 tūkst., tačiau artėjant rugsėjui tikimasi, kad šis skaičius sumažės, nes savivaldybė rengiasi atidaryti dar po kelias darželinukų grupes keliose įstaigose.

Pasak vicemerės, tarybai artimiausiu metu pritarus, Naujuosiuose Verkiuose Popieriaus gatvėje bus perkamas privataus darželio pastatas, kur nuo rugsėjo tikimasi įkurti savivaldybės darželį. Jame būtų apie dešimt veikiančių grupių – apie 140 vietų darželinukams, vedamos derybos dėl darželinukų grupių įsteigimo Įsrūties gatvėje Pilaitės seniūnijoje ir Žirmūnų gatvėje esančiose patalpose, kur veikė privatūs darželiai – čia tikimasi sukurti po tris darželinukų grupes arba per 80 vietų.

„Mėnesį, pusantro tie priėmimai dar vyks, ir manome, kad vaikai beveik visi paklius. Gal ir ne į tą pirmąjį pasirinkimą, bet ten, kur yra laisvų vietų, mes raginame tėvus pateikti prašymus“, – tikino E. Tamošiūnaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų