Griežčiausia bausmė skirta penkis kartus teistam 22-erių V.V. Jį teismas nubaudė pusketvirtų metų laisvės atėmimo bausme. Minėta bausmė subendrinta su ankstesniu teismo nuosprendžiu ir skirta galutinė ketverių metų laisvės atėmimo bausmė.
Kitiems dviem kaltinamiesiems – vadinamiesiems vykdytojams 21-erių T.J. ir 20-ies D.A. – skirti aštuoni mėnesiai kalėjimo, bausmės vykdymą atidedant vieniems metams. Dar vienas kaltinamasis D.L. buvo išteisintas, nesant jo veikloje nusikaltimo požymių.
Teismas nustatė, kad nusikaltimai įvykdyti Šiauliuose nuo 2013 metų spalio iki 2014 metų kovo vidurio. Kaltinamieji, gavę nenustatyto asmens nurodymus telefonu, ėjo pas pagyvenusias moteris paimti sutartos sumos. Visų nusikaltimų scenarijus panašus: nenustatytas asmuo paskambindavo šiaulietėms ir pasakodavo apie neva jų artimiems žmonėms atsitikusią nelaimę ir prašydavo pinigų. Skambinę nenustatyti asmenys apsimesdavo ne tik pažįstamais, bet ir policijos pareigūnais.
Moterys patikėdavo ir pačios atėjusiems sukčiams atiduodavo savo santaupas. Mažiausia suma siekė apie 430 eurų, didžiausia – maždaug 2900 eurų.
Griežčiausia bausmė skirta V.V. todėl, kad jis, būdamas pilnametis, kelis kartus teistas, neišnykus teistumui, į nusikalstamas veikas įtraukė ir kurstė nepilnamečius. V.V. nusikalto, būdamas organizuotos grupės nariu, vadinamuoju padėjėju-kurstytoju. Kaltinamasis padarė septynias nusikalstamas veikas, kurios priskiriamos apysunkių nusikaltimų kategorijai, pranešė teismas.
Teismas konstatavo, kad D.A. ir T.J. nusikalto bendrininkų grupėje. Teismas, skirdamas bausmes, atsižvelgė į tai, kad T.J. ir D.A. yra neteisti, abu dirba, charakterizuojami teigiamai, atlygino dalį žalos nukentėjusiosioms.
Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.