Už galimą piktnaudžiavimą siekiant turtinės naudos, disponavimą suklastotu dokumentu bei sukčiavimą prokururata prašo teismo S. Dmitrijevui skirti 15 tūkst. eurų baudą.
Kartu teisiamai politiko sutuoktinei Nataljai Dmitrejevai prašoma skirti 10 tūkst. eurų baudą. S. Dmitrijevo sutuoktinė kaltinama dokumentų klastojimu, sukčiavimu, padėjimu piktnaudžiauti tarnyba bei apgaulingu finansinės apskaitos tvarkymu.
Galimi nusikaltimai susiję su tarybos nario lėšų panaudojimu. S. Dmitrijevas kaltę pripažįsta iš dalies, savivaldybei grąžino per 7 tūkst. eurų. Prokuratūra prašo teismo nuosprendžiu priteisti dar daugiau nei 2,1 tūkst. eurų.
64 metų S. Dmitrijevas prašo teismo išteisinimo. Jis teigia, kad būdamas pensininku, neišgalės sumokėti prokuratūros siūlomos baudos. Buvusio parlamentaro advokatas Viktoras Dovidaitis prašo teismo jo ginamąjį atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, veikai praradus pavojingumą.
Pernai Specialiųjų tyrimų tarnyboje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas su jo, kaip tarybos nario, veikla susijusioms išlaidoms apmokėti. Tyrimo duomenimis, S. Dmitrijevas, kaip tuometinis tarybos narys, turėjo teisę gauti išmoką biuro patalpų Skroblų gatvėje nuomos išlaidoms apmokėti.
Anot teisėsaugos, 2019-2023 metais S. Dmitrijevas buvo sudaręs galimai fiktyvią negyvenamųjų patalpų nuomos sutartį biuro nuomai su sutuoktinės vadovaujama privačia įmone, kurioje buvo įrašyti, įtariama, tikrovės neatitinkantys duomenys. Prokuratūra sako, kad minėta sutartis buvo sudaryta žinant, kad S. Dmitrijevas išsinuomotose patalpose realiai tarybos nario veiklos nevykdys.
Teisėsauga skelbia, kad S. Dmitrijevas, siekdamas turtinės naudos, Vilniaus miesto savivaldybės administracijai kas mėnesį 2019 m. rugsėjo – 2023 m. balandžio mėn. laikotarpiu pateikdavo, kaip įtariama, jo sutuoktinės parengtus suklastotus finansinius dokumentus. Tokiu būdu esą pastarasis, galimai piktnaudžiaudamas tarnyba, padarė didelę neturtinę žalą Vilniaus miesto savivaldybei ir apgaule įgijo daugiau nei 9 tūkst. eurų.
Prokuratūra nurodo, jog tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad kai kuriuos suklastotus finansinius dokumentus S. Dmitrijevo sutuoktinė įtraukdavo į savo vadovaujamos įmonės apskaitą. Finansiniuose dokumentuose įrašytas ūkinių operacijų turinys esą neatitinka tikrovės dėl jose įformintų nesuteiktų patalpų nuomos paslaugų, todėl negalima iš dalies nustatyti įmonės veiklos, jos turto, įsipareigojimų dydžio už 2019 m. rugpjūčio – 2020 m. gegužės mėnesius.
Buvęs tarybos narys S. Dmitrijevas ir jo sutuoktinė N. Dmitrijeva įtarimų sulaukė pernai.
S. Dmitrijevas anksčiau du kartus – 2000-2004 ir 2012-2016 m. – buvo išrinktas Seimo nariu. Jis buvo vienas iš organizacijos „Lietuvos rusų sąjunga“ steigėjų, buvo jos pirmininku.