Lietuvos apeliacinis teismas vasario 8 dieną paliko nepakeistą Vilniaus apygardos teismo 2022 metų gruodžio sprendimą, kuriuo atmestas PST skundas.
„Nors dėl karo Ukrainoje ir su juo susijusių apribojimų kainos augo visame statybų sektoriuje, tai savaime nesudaro pagrindo nuspręsti dėl konkrečios rangos sutarties šalių ekonominės pusiausvyros pažeidimo ir pagrindo didinti sutarties kainą“, – rašoma Apeliacinio teismo nutartyje.
Anot jos, siekdama 878,4 tūkst. eurų padidinti darbų kainą dėl karo Ukrainoje PST turėjo įrodyti konkretų išlaidų pabrangimą.
2020 metais PST su universitetu sutarė, kad Elektronikos, Mechanikos ir Transporto inžinerijos (EMTI) fakultetų mokomojo ir laboratorijų korpusai per dvejus metus bus pastatyti už 15,9 mln. eurų.
2022 metų kovą šalys sutarė, kad neužbaigtų darbų kaina dėl Covid-19 pandemijos, taikant bendrąjį statybos sąnaudų elementų kainų indeksą, didinama 10,5 proc., o bendra jos vertė išauga iki 16,8 mln. eurų. Tų pačių metų birželį PST paprašė kainą perskaičiuoti dar kartą, ja padidinant 14,3 proc. dėl karo Ukrainoje įtakos, tačiau universitetas nesutiko.
Dėl to PST 2022-ųjų rugsėjį kreipėsi į teismą, bet pirmosios instancijos teismas ieškinio netenkino, sprendimo nepakeitė ir Lietuvos apeliacinis teismas, tačiau Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pernai gruodį įpareigojo teismą šią bylos dalį nagrinėti iš naujo.
PST teisme aiškino, kad nei ji, nei VGTU nenumatė ir negalėjo numatyti Rusijos karo Ukrainoje ir dėl to kilusių pasekmių, sankcijų Rusijai bei Baltarusijai, o tai iš esmės ir lėmė didesnes statybos sąnaudas.
Universiteto laboratorijų statybos finansuojamos Europos Sąjungos fondų ir „Vilnius Tech“ lėšomis, gautomis už parduotą nekilnojamąjį turtą.