Buvęs Vilniaus vicemeras, partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatas į Seimo narius Evaldas Lementauskas siekia, kad būtų panaikintas Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimas, kuriuo leista jį patraukti baudžiamojon atsakomybėn.
Penktadienį Vyriausiasis administracinis teismas turėtų nagrinėti E.Lementausko skundą.
Kandidato teigimu, VRK sprendimas esąs nepagrįstas. E.Lementauskas teismui tvirtina, kad VRK sprendimas leisti kandidatą patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar suvaržyti jo laisvę privalo būti motyvuotas.
„Paskaitykite VRK sprendimą, ten nėra nė vieno motyvo nurodyta. Komisija vadovaujasi logika - jeigu esi pakirptais sparnais (E.Lementauskui skirta kardomoji priemonė neišvykti ir registruotis policijos įstaigoje - BNS), tai mes tave taip ir paliekame. Mano nuomone, taip neturėtų būti“, - BNS sakė politiko interesams atstovaujantis advokatas Rimas Andrikis.
Anot „tvarkiečio“, ginčijamame sprendime neįvertintos Generalinės prokuratūros prašyme nurodytos aplinkybės, nenurodyta sprendimo apskundimo tvarka.
E.Lementausko įsitikinimu, jo, kaip kandidato į Seimo narius, teisės apribotos nepagrįstai, remiantis teismo dar neįvertinta ikiteisminio tyrimo, kuris esą vyksta neintensyviai (5 mėn.), medžiaga, pažeidžiant žmogaus teisių efektyvumo principą.
VRK rugsėjo 15 d. naikindama minėto kandidato teisinę neliečiamybę tik iš dalies patenkino generalinio prokuroro prašymą. Leista E.Lementauską patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę, tačiau neduotas leidimas jį suimti.
E.Lementauskas partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatų sąraše įrašytas šeštuoju numeriu.
Buvusiam Vilniaus vicemerui yra pateikti įtarimai dėl kyšininkavimo. Šių metų pavasarį jis buvo suimtas ir kalintas beveik du mėnesius.
Įtariama, kad E.Lementauskas bandė papirkti opozicinės Tėvynės sąjungos frakcijos narį Vidą Urbonavičių.
Bylos duomenimis, pernai lapkritį ir gruodį tuometinis Vilniaus vicemeras kavinėje kelis kartus buvo susitikęs su konservatoriumi V.Urbonavičiumi ir prašė politinės paramos. Prokurorų teigimu, iš viso „tvarkietis“ konservatoriui žadėjo sumokėti apie 0,5 mln. litų.
Byloje dėl galimo kyšininkavimo Vilniaus savivaldybėje minimos dar dviejų politikų - Gintaro Kazako ir tarybos nario Algirdo Butkevičiaus pavardės.
VRK teisinę neliečiamybę yra panaikinusi dar dviem kandidatams į Seimą - Tautos prisikėlimo partijos nariui Rokui Žilinskui ir Liberalų sąjūdžio atstovei Linai Sukackienei.
Seimo rinkimai vyks spalio 12 d.