Ne vienus metus besitęsiantis Kauno apygardos prokuratūros kontroliuojamas ikiteisminis tyrimas, kurį inicijavo Kauno miesto savivaldybės Antikorupcijos komisija, jos vadovo Raimundo Kaminsko nuomone, buvo ir yra sąmoningai vilkinamas.
Jo teigimu, užuot ėmęsi kokių nors realių priemonių, prokurorai paprasčiausiai atsirašinėja. Tyrimo rezultatų nėra, nors iš paimtų paskolų sumokėjusi 763 tūkst. Lt sankryžos Taikos ir Pramonės prospektų projekto, kuris, kaip vėliau pasirodė, - nerealizuotinas, kūrėjams, savivaldybė jokio tinkamo naudojimui ir galinčio tiek kainuoti nematerialaus turto negavo. Apie tai komisijos pirmininkas raštu informavo laikinąjį generalinį prokurorą Raimondą Petrauską.
Kauno miesto savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisija 2008 metais, nagrinėdama korupcijos ir su ja susijusius reiškinius bei atvejus savivaldybėje, nustatė, kad skelbiant konkursą Taikos pr. ir Pramonės pr. sankryžos rekonstravimo ir naujo viaduko statybos techninio projekto parengimui galėjo būti piktnaudžiavimo tarnyba ir korupcinio pobūdžio veikų. Dėl jų Kauno miesto savivaldybei buvo padaryta didelės vertės žala.
Komisija nustatė, kad skelbiant konkursą pirkimo dokumentuose buvo nurodomas nerealus 1 mėn. techninio projekto parengimo terminas, konkurso nugalėtoju išrinktas vienintelis dalyvis, siūlantis atlikti paslaugas beveik 8 kartus brangiau nei planuota organizuojant pirkimą (planuota 0,3 mln. Lt, išrinkta už 2,36 mln. Lt). Šis pasiūlymas dėl per didelės kainos neatmestas. Nepasinaudojant sutarties įvykdymo užtikrinimo garantija be pagrindo pratęstas sutarties terminas, dar vėliau sumokėta 763 tūkst. Lt už praktiškai neatliktas paslaugas. Galiausiai projektuotojai nurodė, kad tokio projekto rengimas yra išvis nepriimtinas dėl per aukštų altitudžių.
Antikorupcijos sergėtojai iš Kauno miesto savivaldybės 2008 rugsėjo 17-ąją raštu kreipėsi į Kauno apygardos prokuratūrą ir paprašė atlikti ikiteisminį tyrimą ir nustatyti, ar nebuvo nusikaltimų, ar baudžiamųjų nusižengimų valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams, ar korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų, padariusių didelę žalą Kauno miesto savivaldybei.
Kauno apygardos prokuratūra po penkių dienų paprašė patikslinti pareiškimą bei pateikti papildomus dokumentus ir informuoti, kuo rėmėsi komisija, darydama savo išvadas. Kai į prokurorų prašymą buvo atsižvelgta, apygardos prokuratūra raštu informavo komisiją apie pradėtą Kauno apygardos prokuratūroje ikiteisminį tyrimą dėl didelės vertės svetimo turto išvaistymo. Pranešta, kad tą tyrimą pavesta atlikti Kauno apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.
"Antikorupcijos komisija buvo nustačiusi, kad trys savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus tarnautojai, pasirašydami dokumentus, kuriuose neužfiksuota, kokios konkrečios techninio projekto rengimo paslaugos atliktos, piktnaudžiaudami tarnyba, priėmė praktiškai neatliktas paslaugas, tuo padarydami didelę žalą savivaldybei. Tačiau vėlesni įvykiai parodė: tyrimą pareigūnai atlieka aplaidžiai arba iš vis nieko netiria", - Eltai aiškino komisijos vadovas R. Kaminskas.
Anot R. Kaminsko, užuot pradėję tyrimą ir nedelsiant savivaldybės administracijoje atlikę dokumentų poėmius ir nustatę, ar yra kas nors gauta už sumokėtus 763 tūkst. Lt, praėjus daugiau nei 7 mėnesiams tyrėjai tik paprašė pateikti papildomai dokumentų. Tų, "kurių pagrindu buvo nustatyta, kad AB "Miesprojektas" 2008 m. balandžio ir gegužės mėnesiais atliko darbų už 763 tūkst. Lt". Dar įdomiau, kad šitokių dokumentų tyrėjai prašė iš komisijos, bet ne iš savivaldybės administracijos, dėl kurių tarnautojų veiksmų turi būti atliekamas ikiteisminis tyrimas.
Dabar komisija prašo jau generalinio prokuroro atlikti Kauno apygardos prokuratūros kontroliuojamo ikiteisminio tyrimo patikrinimą ir imtis atitinkamų priemonių, kad šis tyrimas nebūtų vilkinamas ir pagal jį iškelta byla būtų perduota teismui.