„Ilgai svarsčiau, kodėl parvykęs iš kokios šalies į Lietuvą tuojau pat pajuntu, kad atsidūriau tamsioje provincijoje... Ogi todėl, kad čia aukščiausiuose sluoksniuose nesama valstybinio mąstymo, nėra kultūrinių ir apskritai bendrų interesų, nukreiptų į šalies ateitį. Net ir taupant prasišviečia kaži kokia trumparegystė - stengiamasi taupyti sąskaita tų dalykų, kuriais negalima taupyti. Ir meno kūrinių atlikimo, koncertų, didžiulių kultūros projektų kokybė - kaip tik ir yra tie dalykai. O šiandien taupumo programa vykdoma taip: „Dėl lėšų stygiaus kvartetą grosite trise" - tokiu juokingu palyginimu šiandienę kultūros padėtį vertina Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro įkūrėjas, meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas, Novosibirsko akademinio simfoninio orkestro vyriausiasis dirigentas ir meno vadovas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Gintaras Rinkevičius.
Pasak menininko, „pasibaigus rinkimams visų ministerijų portfeliai būna pasidalijami laimėjusiųjų partijų. Dėl kai kurių vyksta arši kova, kitų ne itin kas geidžia, ilgai nesuranda kandidato į ministrus"
„Kodėl dėl Kultūros ministerijos tarp partijų tariamasi paskiausiai? Todėl, kad ji turi kukliausią finansinę bazę. O kodėl ministrui turi rūpėti finansinė bazė? Nori nenori, bet imi svarstyti apie partijų ketinimą tuose finansuose pamirkyti ir savo snapelį. - sakė profesorius.