• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugėjant pranešimų, jog kai kurios institucijos spjovė į valdžios raginimą taupyti, paaiškėjo, kad vadinamojo tryliktojo atlyginimo traukai praėjusių metų pabaigoje neatsispyrė ir Valstybinė sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

REKLAMA
REKLAMA

Gruodžio viduryje Vyriausybė priėmė protokolinį nutarimą, uždraudusį iš biudžeto penimoms institucijoms per metus sutaupytas lėšas išdalyti darbuotojams.

REKLAMA

Apie tai, kad išmokų nebus, yra ne kartą kalbėjęs iš krizės Lietuvą bandančios ištempti Vyriausybės vadovas Andrius Kubilius. Tačiau kai kurių institucijų vadovai, tarp jų ir Vyriausybės kancleris, žinodami, kad toks draudimas greit įsigalios, suskubo skirti premijas iki jo priėmimo. Taip pasielgė ir VSAT vadovybė.

REKLAMA
REKLAMA

Vadas nekalbus.

LŽ kalbintas tarnybos Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis pradžioje bandė neigti, kad štabe buvo mokamos kokios nors išmokos. Vėliau raštu atsiųstame atsakyme jis pripažino, kad paskutines premijas darbuotojai gavo praėjusiųjų metų lapkritį.

„Gerai dirbantiems VSAT štabo tarnautojams už pavyzdingą tarnybinių pareigų vykdymą jos buvo mokamos metų laikotarpyje iš turimos darbo užmokesčio ekonomijos pagal Vyriausybės nustatytą tvarką“, - tvirtina VSAT.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

G.Mišutis atsiųstame atsakyme nurodė, kiek štabo tarnautojų gavo išmokas per visus metus, tačiau nepatikslino, kiek jų buvo išmokėta kaip paskutinės, kalėdinėmis vadinamos, premijos. Per metus VSAT premijavo 90 proc. darbuotojų. Kiekvienam jų, atskaičius mokesčius, teko po 1 tūkst. litų. Tam VSAT pareiškė skyrusi 196 tūkst. litų. Tarnyba nepatikslino, ar nurodė sumą be mokesčių. Su mokesčiais premijoms išdalyta suma galėtų siekti apie 280 tūkst. litų.

REKLAMA

VSAT vadas Saulius Stripeika apie savo sprendimą su LŽ kalbėti nepanoro. Jis tvirtino pokalbiui neturintis laiko ir visus klausimus siūlė užduoti Viešųjų ryšių skyriui.

Gavo daugelis

Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas Vladimiras Banelis LŽ patvirtino, kad vienkartines išmokas gavo dauguma pasienio pareigūnų. Jis vadinamąjį tryliktą atlyginimą gavo gruodžio pradžioje.

REKLAMA

„Ne tik centriniame štabe mokėjo, bet ir visur kitur, priklausomai nuo sutaupytų lėšų. Išmokėjo remiantis Vidaus tarnybos statuto naujomis nuostatomis. Kiek žinau, žmonių neskirstydavo - viršininkas jis ar eilinis, bendra suma buvo padalyta ir proporcingai mokama. Negavo tik tie, kurie turi drausminių nuobaudų arba neatitiko skatinimo reikalavimų“, - kalbėjo pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

VSAT vadovų sprendimą profsąjungos pirmininkas įvardijo „geru gestu“.

„Mažinant finansavimą pareigūnai ir taip neteko dalies darbo užmokesčio, tad metų pabaigoje - tai vadovų gerumo ženklas“, - kalbėjo jis.

Turėtų pasiaiškinti

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis pripažino girdėjęs apie išmokas VSAT. Jo žiniomis, jos buvo išmokėtos gruodžio pradžioje.

REKLAMA

R.Palaitis pabrėžė, kad pasieniečiai išmokomis apdalyti prieš tai, kai darbą pradėjo naujoji Vyriausybė, todėl jis negalėjo sukontroliuoti šio proceso.

„S.Stripeika galėjo dairytis, kas vyksta aplinkui ir daryti išvadas. Manau, kad jis turėtų pasiaiškinti, - LŽ sakė ministras. - Šiaip ar taip S.Stripeikos kadencija baigsis kitų metų vasarį. Viskas bus įvertinta: ir priedai, ir kiti dalykai.“

Dėl taškymosi pinigais VSAT vadovybei tenka aiškintis ne pirmą kartą. Po to, kai LŽ atskleidė, jog VSAT už 100 tūkst. litų pakeitė teniso korto, kuriame mėgsta žaisti tarnybos vadas, dangą, tarnyboje atliekamas auditas.

Lauryna Vireliūnaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų