• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2012-aisiais vykusių rinkimų patirtis rodo, kad pažeidimų nemažėja. Atvirkščiai, lyginant su 2008-ųjų rinkimais politinės korupcijos ir nusikalstamų veikų skaičius išaugo dvigubai.

2012-aisiais vykusių rinkimų patirtis rodo, kad pažeidimų nemažėja. Atvirkščiai, lyginant su 2008-ųjų rinkimais politinės korupcijos ir nusikalstamų veikų skaičius išaugo dvigubai.

REKLAMA

Pasak pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“ atstovo, rinkimų pažeidimai nėra spontaniški, o pasiruošimas jiems vyksta gerokai iš anksto prieš rinkimus. „Griežtinama tvarka nusikaltėlius spaudžia, tačiau jie ieško naujų būdų. Laimė, kad bent jau mažėja nusikaltimų daromų atvirai, vidury baltos dienos“, - sakė T. Langaitis.

Baimė nugali sveiką protą

Jo teigimu, politinių partijų atstovai, savivaldybių nariai regionų gyventojus jiems palankiai balsuoti priverčia baime.

„Žmones gąsdina didėsiančiais mokesčiais, brangsiančiu šiukšlių išvežimu – ir jie tiki. Prasideda prekyba: balsuok – aš gausiu darbą, tu gausi tvorą, sutvarkys kelio duobę ir taip toliau“, - sakė T. Langaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, būtina didinti žmonių sąmoningumą ir atsakomybę. „Vieni sako, gerai jums – atvažiavote iš Vilniaus ir išvažiuosit, o mes turėsim gyventi su tuo seniūnu, kuris reikalavo balsuoti jo naudai. Gerai, kad yra žmonių, kurie supranta, kad taip elgdamiesi tik ritamės žemyn ir balsuoja sąžiningai“, - sakė iniciatyvos atstovas.

REKLAMA

Pasienis „užkrėstas“ labiausiai

Mažiausiai rinkimų pažeidimų fiksuojama prezidento, antroje vietoje - Europos parlamento rinkimuose. „Purviniausi“, anot T. Langaičio, savivaldos rinkimai. „Pas mus per rinkimus vyksta tas pats, kas ir Rusijoje ar Baltarusijoje. Vienintelis skirtumas, kad pas mus, laimei, tai vyksta daugiau probleminiuose regionuose ir dar nėra paplitę visur“, - sakė jis.

Daugiausiai rinkimų pažeidimų fiksuojama Širvintose, Vilniaus rajone, Šalčininkuose, Šilalėje, Pagėgiuose, Tauragėje. Anot T. Langaičio, įdomu tai, kad visi šie regionai yra netoli pasienio su Baltarusija arba Kaliningrado sritimi, Rusija. „Ten yra pakankamai nelegalių lėšų, gaunamų už kontrabandą, kurios yra neapskaitytos. Tokie grynieji pinigai sukasi tame mechanizme ir taip patenka į politiką. Dažniausiai tie asmenys (politikai – balsas.lt) nėra susiję su nusikalstamo pasaulio atstovais, tačiau yra veikiami jų įtakos“, - sakė T. Langaitis.

Tokia kontrabandininkų ir politikų ryšiai valstybei kainuoja dvigubai – nesumokami mokesčiai į biudžetą, o į politiką išrenkami korumpuoti atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų