Apie tai visuomenininkas penktadienį paskelbė savo „Facebook“ paskyroje.
A. Tapinas pažymi, kad Birštono savivaldybė 2021 ir 2022 m. buvo apdovanota „Auksine krivūle“, o šiemet gavo Vidaus reikalų ministerijos ir Europos Tarybos apdovanojimą už „nepriekaištingą demokratinį valdymą“.
„Dirbti nebuvo paprasta, nes nuo 2021 metų rugsėjo Birštono taryba nusprendė, kad jie yra krištolo sąžiningumo ir atleido save pačius nuo prievolės pateikti išlaidas pateisinančius čekius. Savaime aišku, politikų ataskaitose tada iš karto atsirado vienodos sumos už kurą.
Viena svarbiausių LSDP politinių figūrų Birštono merė Nijolė Dirginčienė išmokas sėmė lyg rytojaus nebūtų. Nors merė naudojasi tarnybiniu automobiliu, tačiau ji įsisavino beveik 14 000 eurų miestiečių pinigų savo kurui, pateikė 23 skirtingomis mokėjimo kortelėmis apmokėtus čekius vien tik per 2019-2020 ir dar sugebėjo piltis kurą tuo pačiu metu, kai vadovavo tarybos posėdžiams.
Ir dar kompensavosi du saldainius Pupa“, – rašo A. Tapinas.
Anot jo, Birštono politikų šeima – Jurgita ir Audrius Šeržentai pagal gautas išmokas kurui galėjo kartu nuvažiuoti beveik 400 000 kilometrų Birštone, „kurį apvažiavus ratu būtų kokie 60 kilometrų maksimum“. Jo teigimu, dūdavo dienų, kai šeima pakaitomis paimdavo po aštuonis kuro čekius iš tos pačios degalinės.
„Birštono konservatorius Šeškevičius sugebėjo įsipylęs kuro Vilniuje po pusvalandžio jau būti tarybos posėdyje Birštone, o viena tarybos narė pateikė, o buhalterija priėmė kažkokios egzistencinės psichoterapijos lektorės vardu išmuštą kuro čekį“, – atskleidžia A. Tapinas.
A. Tapinui pradėjus iniciatyvą „Skaidrinam“, kilo diskusijos dėl savivaldos politikų elgesio su išmokomis. Iniciatyva atskleidė, kad kai kurie savivaldos politikai maksimaliai panaudojo galimas sumas, nepaisant to, kad per koronaviruso pandemiją judėjimas ir kitokia veikla buvo smarkiai apriboti, pylėsi kurą mokėdami skirtingomis banko kortelėmis, skirtinguose miestuose beveik tuo pačiu metu, lėšas naudojo kitais abejonių sukėlusiais būdais.
Dėl kritikos, susijusios su tarybos narių išlaidomis, iš pareigų pasitraukė švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė, anksčiau dirbusi Kauno taryboje. Klausimų dėl naudotų išmokų sulaukė ir Kauno taryboje dirbę finansų bei kultūros ministrai Gintarė Skaistė ir Simonas Kairys.