Dokumentas numato, kad iki 2026 metų abi institucijos mokslo tyrimams skirs po 2 mln. eurų ir finansuos ne daugiau kaip 10 projektų per metus, o 2027 metais bus paskirstyta dar 1 mln. eurų tolesniam jų vystymui.
LMT pirmininkas Gintaras Valinčius leidiniui sakė, kad bus finansuojami mokslo projektai sveikatos, biotechnologijų, naujų medžiagų, procesų, įskaitant lazerius, srityse.
Be to, anot jo, deramasi ir dėl bendros biotechnologijų laboratorijos, kuri būtų kuriama Lietuvoje – Mokslo taryba į ją pasiruošusi investuoti iki 10 mln. eurų.
„Tai yra reikšminga suma, kad būtų sukurta Lietuvos laboratorija, skirta genų redagavimui. Tai būtų reikšmingas poveikis ne tik Lietuvai, bet ir Europai – atsirastų aukšto aukštųjų technologijų paslaugų centras, į kurį galėtų kreiptis visos mokslo įstaigos“, – „Verslo žinioms“ sakė G. Valinčius.
Taivano Nacionalinės mokslo ir technologijų tarybos ministro pavaduotoja Yijuang Chern (Jidžuang Čern) „Verslo žinioms“ sakė, kad šiuo metu Taivaną ypač domina genų redagavimo technologija, kuri yra labai pažengusi Lietuvoje.
Memorandumas pasirašytas Vilniuje vykusio jungtinio Taivano ir Lietuvos biotechnologijų mokslinių tyrimų simpoziumo metu, kuris organizuotas pirmą kartą.