Aurelijus Veryga savo šukuoseną pakeitė praėjusią savaitę. Sveikatos apsaugos ministras nusiskuto plaukus dėl Saulius Skvernelio, kuris šiuo metu serga limfoma – kraujo sistemos vėžiu, ir plaukų neteko dėl chemoterapijos. Skusta galva A. Veryga norėjo išreikšti emocinį palaikymą tiek A. Skverneliui, tiek kitiems onkologiniams ligoniams, kurie su savo išvaizdos pokyčiais susiduria ne savo valia.
Tokia kilni idėja patiko ne visiems Seimo nariams. Parlamentarai susiskaldė į dvi stovyklas. Vieni palaikė Verygos solidarumo akciją, kiti ją puolė smerkti. Savo paskyroje feisbuke konservatorius ministro elgesį pavadino „beždžioniavimu“ ir pasiūlė verčiau išbandyti chemoterapiją. Tiesa, po pasipylusios kritikos pasižadėjo nusiskusti pats. Vėliau dėl to pats suabejojo. Šįryt Seimo narys darbe pasirodė jau plikas.
„Vykdau pažadą, ar tai yra blogai? Pažadėjau, jei Jums tai padeda, aš taip ir pasielgsiu. O paskui kaip racionalus žmogus pagalvojau, tą galima išnaudoti. Galiu aš pasakyti, kad ne galvų skutimusi, ne akcijomis mes galime padėti ligoniams, tarkim ir vėžiu“, – sako Seimo narys Kęstutis Masiulis.
Su plaukais atsisveikinęs Masiulis surengė spaudos konferenciją, kurioje kartu su Seimo nariu Antanu Matalu aiškino, kad politikams reikia ne skustis plaukus, o savo veiksmais bandyti padėti ligoniams. Netrukus Masiulis prisipažino pats turįs sveikatos problemų:
„Man būna taip, kad aš dieną dvi turiu tam tikrus priepuolius, kada to priepuolio metu, aš turiu sustoti, negaliu kalbėti, negaliu bendrauti ir tai trunka kelias sekundes. Tiesą sakant, tai įvyko prieš kameras. Politikas pasakoja, kad gydytojams nepavyko įvardinti tikslios priepuolių diagnozės.“
Kolegos Seimo nariai sako apie Masiulio sveikatos sutrikimus girdintys pirmą kartą. Tačiau jo komentarus apie solidarumą ir šukuosenas vertina kritiškai.
„Tyčiotis iš to, kad kažkas ne taip pareiškė tą solidarumą, tai baigėsi tuo, kaip baigėsi Masiuliui, turėjo pats nusiskusti ir dabar pats atrodo, kaip beždžioniautojas“, – teigia Seimo narys Eugenijus Gentvilas.
„Tą ką daro kolegos, man šiek tiek keistai atrodo. Jeigu reikėtų nusiskuti plikai, tai gal pavasarį. Tada nudegtų. O tai dabar ateina, galva balta, balta, balta“, – mano Seimo narys Algirdas Sysas.
„Negali būti jokių patyčių. O jeigu koks nors žmogus prisideda ir moraliai gali palaikyti tą žmogų, kuriam yra problema, tai aš už, kad tie žmonės jaustųsi geriau“, – pasakoja Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.
„Nelabai man įdomu, kaip jis reaguoja. O tai, kad jisai turi teisę taip kaip ir aš, ar nusiskusti, ar pasisodinti kur nors plaukų, tai jo kūnas. Ką jis nori, tą jis gali su juo daryti. Aš savo motyvus paaiškinau, dėl ko aš tą padariau. Tame politikos nereikėtų ieškoti“, – teigia ministras Aurelijus Veryga.
K. Masiulio reakcijos nepateisina ir jo frakcijos nariai.
„Labai neigiamai vertinu, tiek ministro, tiek Masiulio. Reikia šiek tiek santūrumo ir atjautos“, – sako Seimo narė Irena Degutienė.
„Tiek kolega Veryga, tiek Kęstutis Masiulis manau, kad šiuo atveju perlenkė lazdą“, – kalbėjo Seimo narys Antanas Matulas.
„Ko gero reikėjo susilaikyti nuo komentarų, ir nekomentuoti visiškai ministro akcijos. Jau toliau sekę veiksmai, tai yra Seimo nario nuomonė apie ministro darbus“, – pasakoja Seimo narys Gabrielius Landsbergis.
Kol Seime skutamos galvos, onkologinius ligonius atstovaujančios organizacijoms pikta, kad jų problemos virto viešųjų ryšių objektu.
„Iš ministro žestą vertinčiau teigiamai, kaip solidarumą. Tai ką dabar daro kiti Seimo nariai jau yra kažkokios politinės grimasos. Čia tikrai tragiška viešųjų ryšių akcija. Siūlyčiau tiems Seimo nariams, kurie nori padėti onkloginiams pacientams, galbūt registruoti kažkokią įstatymo pataisą, kas yra jų kompetencijos ribose, dalykus daryti. Nes kol kas per tuos kelis metus, klausimų buvo daug, palaikymo nesulaukėme“, – mano onkologinių ligonių atstovas Šarūnas Narbutas.
Nevyriausybinkai akcentuoja, kad Seimo nariai pradeda aktyviau domėtis onkologinių ligonių problemomis tik prieš rinkimus.