Pasak socialdemokratų, jei tokios derybos nevyks, Vilniaus troleibusų ir autobusų vairuotojai gali surengti ir įspėjamąjį streiką, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Socialdemokratų frakcijos Seime seniūnas Algirdas Sysas pabrėžia, kad VVT darbuotojų jau ne pirmą kartą rengiami protestai prie miesto savivaldybės liudija, kad įmonėje yra daug neišspręstų skaudulių bei nesutarimų tarp vadovybės ir darbuotojų.
„Jei norima išvengti streiko, vienintelis kelias – abiem pusėms sėstis, šnekėtis bei pagaliau priimti sprendimus. Galiausiai susitarti dėl naujos kolektyvinės sutarties, kuri būtų pagrindas tvariam ir socialiai atsakingam savivaldybės įmonės darbui. Vilniaus valdžios pozicija – užsimerkti ir nieko nedaryti – stebina“, - frakcijos poziciją komentuoja A. Sysas.
Pasak parlamentaro, siaučiant pandemijai, didėjant bedarbystei bei nerimui dėl ateities, savivaldybės įmonei mažinti darbuotojų etatus arba bloginti dirbančiųjų padėtį „yra mažų mažiausiai netoliaregiška“.
„Be orų darbo užmokestį gaunančių darbuotojų kokybiškų paslaugų įmonė nesuteiks. Keistai skamba ir VVT vadovų paskelbtas komentaras esą piketas laikytinas „spaudimu“. Tokia pozicija – tiesiog nesuprantama, nes kiekvienas turi teisę piketuoti“, - priduria A. Sysas.
Jis primena, kad Socialdemokratų partijos Vilniaus miesto skyrius jau anksčiau į kreipęsis į Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių su reikalavimu atsižvelgti į darbuotojų teisėtus reikalavimus, tačiau jokio atsakymo nesulaukė.
Kaip praneša žiniasklaida, protestuojantys VVT darbuotojai reikalauja sustabdyti esamų darbo ir socialinių standartų bendrovėje bloginimą, kolektyvinėje sutartyje numatyti darbo apmokėjimo sistemą, kaip nurodo Darbo kodeksas, kelti atlyginimus 10 proc., užtikrinti, kad būtų paisoma darbuotojų teisių.
VVT darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Algirdas Markevičius yra sakęs, kad iki šiol protestuojantys žmonės nesulaukė jokio dėmesio iš savivaldybės, o miesto meras R. Šimašius, „nors ir praėjo pro juos, tačiau reikalo išklausyti darbuotojų nematė.“
Pasak A. Markevičiaus, bendrovės darbuotojai pasirengę būti prie savivaldybės dieną naktį tol, kol jų reikalavimai bus išklausyti ir išgirsti, sakoma Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pranešime.
Protestą, kaip skelbta, organizuoja penkios bendrovėje veikiančios profesinės sąjungos.