„Filialams Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje atnaujinus veiklą, jau galima registruotis į gydytojo konsultaciją. Jos metu įvertinama tabako priklausomybė ir individualiai parenkami tinkamiausi medikamentai, kurių nemokamai įteikiama pirmosioms keturiolikai dienų, o palaikyti motyvaciją ir neatkristi padeda psichologai, kurių konsultacijas bus galima gauti ir nuotoliniu būdu“, – sako RPLC ryšių su visuomene specialistė Morgana Danielė.
M. Danielė teigia, kad centro teikiama metimo rūkyti paslauga – pirmoji tokia Lietuvoje ir unikali savo visapusiškumu. „Medikamentų parinkimas, galimybė jų gauti nemokamai, asmeninio veiksmų plano sudarymas ir nuoseklus konsultavimas viso metimo rūkyti laikotarpiu smarkiai padidina sėkmingo metimo rūkyti tikimybę. Nors tabako rūkymas yra mums įprastas reiškinys, ši priklausomybė yra labai stipri ir daugeliu atveju – mirtina. Todėl norint ją nutraukti, reiktų naudotis visais įmanomais įrankiais, kurių platų spektrą ir stengiamės pasiūlyti“ – ragina specialistė.
Nors centras veiklą atnaujino, dar kurį laiką darbas vyks nepilnu pajėgumu. Dėl griežtų reikalavimų, susijusių su infekcinių ligų profilaktika, visi norintieji gauti metimo rūkyti paslaugą, raginami registruotis ir į konsultaciją atvykti tiksliai nurodytu laiku. „Stengiamės, kad žmonės nesibūriuotų, todėl jei atvyksite per anksti, tikėtina, kad reikės palaukti lauke. Visiems atvykusiems taip pat matuojama temperatūra, prašome dėvėti kaukę, ir, žinoma, nevykti į mūsų gydymo įstaigą, pasireiškus peršalimo simptomams, atsiradus karščiavimui“, – paaiškina M. Danielė.
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento duomenimis, Lietuvoje rūko 34 proc. 15 metų ir vyresnių vyrų ir 9 proc. moterų. Kartais rūko 5 proc. gyventojų. Rūkymas labiau paplitęs tarp jaunesnio ir vidutinio amžiaus gyventojų. Daugiausia kasdien rūkančių yra tarp gyventojų, turinčių vidutinio lygio išsilavinimą. Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad taip ir neįveikę tabako priklausomybės, kasmet pasaulyje miršta 7 mln. žmonių.