Tiesa, valdininkai į tokius nuogąstavimus moja ranka, esą, tai vienetiniai atvejai, dėl kurių neverta kvaršinti galvos.
Vilniaus rajono savivaldybė sako, kad masiškai mokytojai, panašiai kaip medikai, iš rajono mokyklų neemigruoja. Esą kol kas stebimi pavieniai atvejai. Tačiau paantrina gimnazijos direktorei – užpildyti tuščias vietas jau dabar sunku. Baisu pagalvoti, kas bus toliau.
Miestuose didesni atlyginimai
Miesto mokyklose lengviau, mat didesnis krūvis, o tai reiškia ir didesni atlyginimai, pavyzdžiui, vilniečius pedagogus, kaip sako vicemerė, nuo kelionės į užsienį dar sustabdo.
Emigrantai sako, kad Lietuvos švietimo ateitis miglota. Jeigu niekas nesikeis, emigruojančių esą bus daugiau. Vilniaus rajono mokykloje dirbusi, o prieš kelerius metus iš Lietuvos į Angliją emigravusi mokytoja sako, kad ne tik dėl pinigų žmonės palieka mokyklas.
Pusketvirto tūkstančio eurų į rankas
Kone dvidešimt metų anglų kalbos mokytoja Lietuvoje dirbusi Jolanta iki šiol dirbo kepyklėlėje, o netrukus ketina grįžti į mokyklą. Mokys gal šioje, o gal dar kokioje kitoje Anglijos mokykloje.
Mat be didesnių pastangų tokį leidimą ji gavo. Ir grįžti į Lietuvą Anglijoje jau trečius metus gyvenanti pedagogė nė neketina. Moteris sako, kad pedagogai ten gauna apie pusketvirto tūkstančio eurų į rankas.
To Lietuvoje ji niekada neturės. Juolab, kad ir požiūris į mokytojus, padėjęs tašką apsisprendžiant emigruoti tiek tada, tiek dabar, apgailėtinas.
Informacijos nesureikšmina
Tačiau Švietimo ir mokslo ministerijos klerkai sako per daug informacijos apie iš Lietuvos bėgančius mokytojus neturintys, o gavę nesureikšminantys.
Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento vadovas kiek pagalvojęs priduria, kad bėda iš dalies išsispręs mokytojams įvedus etatinį apmokėjimą. Jis planuojamas jau nuo šio rudens.
Neatmetama, kad padėčiai nesikeičiant mokytojai ne tik kels sparnus į svečias šalis, bet panašiai kaip ir medikai keliaus į gatves streikuoti.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: