Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) tarybai priėmus vieningą sprendimą ir nusprendus trauktis iš valdančiosios koalicijos Seime, Socialdemokratų frakcija nepaisė šio sprendimo ir vienuolika frakcijos narių pasirašė dėl bendros frakcijų koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.
Įtvirtinus naują koaliciją, Seimo pirmininkas V. Pranckietis teigė, jog valdantieji valstiečiai galėtų pasirašyti analogišką susitarimą su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija.
„Tai yra vienas iš kelių. Gali būti, jeigu to reikės. Manau, kad Lenkų rinkimų akcija yra vienas iš kandidatų, su kuriuo galėtume kalbėtis“, - Žinių radijui trečiadienį sakė V. Pranckietis.
Seimo pirmininkas taip pat tikino, jog valstiečių-socdemų susitarimas sudarytas jo iniciatyva.
Susidomėjimo nesulaukė
Vis dėlto šiuo klausimu tiek valstiečių, tiek lenkų frakcijų atstovai buvo lakoniški ir tvirtino, kad kol kas apie jokį oficialų susitarimą kalbos nebūta.
Seimo vicepirmininkas, valstietis Arvydas Nekrošius neslėpė, kad Seimo pirmininko žodžiai nėra visiškai teisingi, o frakcija nesvarsto pasirašyti jokių oficialių susitarimų.
„V. Pranckietis ne taip pasakė. Oficialaus susitarimo nebus kaip su socialdemokratais. Tik turime jų palaikymą. Jei reikės, sudarysim“, - kalbėjo A. Nekrošius.
Tuo tarpu Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė teigia, kad kol kas partija tokio varianto išvis nesvarstė.
„Mes nesvarstėme. Nesvarstėme. Pas mus frakcija tokių dalykų nesvarsto, pas mus yra partinė sistema solidi. Mes dar nesvarstėme“, - tv3.lt sakė R. Tamašunienė.
Ministras pirmininkas, valstiečių frakcijos narys Saulius Skvernelis, vos pasklidus kalboms apie būsimą valstiečių-socdemų frakcijų koaliciją, neslėpė, jog frakcijoms sudarius koaliciją valstiečiai ieškos ir kitų frakcijų paramos Seime, pirmiausia Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos bei „Tvarkos ir teisingumo“.
Atskilę socdemai pažeidė partijos statutą
Įvertinusi kelių Socialdemokratų frakcijos narių sprendimą sudaryti frakcijų koaliciją su valstiečiais, LSDP Etikos ir procedūrų komisija rekomendavo parlamente dirbantiems socialdemokratams atšaukti su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga pasirašytą frakcijų susitarimą.
Komisija konstatavo, kad nutarimas sudaryti frakcijų koaliciją Seime „buvo priimtas nepaisant LSDP tarybos nutarimu priimto sprendimo ir prieštarauja jo esmei, neatitinka partijos išreikštos valios ir LSDP Statuto reikalavimų“.