Šiauliečiai išgyveno suirutę, kai pašalus mieste gatves valanti bendrovė prisipažino esanti bejėgė ir gatvėse automobiliai slidinėjo lyg čiuožykloje, daužydamiesi vienas į kitą - užregistruota dešimteriopai daugiau eismo įvykių. Įkalnės tapo neįvažiuojamos ir mieste gyvenimas virto nevaldomu chaosu. Šis miesto valdžios ir gatvės valytojų pasimetimas nepraslydo pro akis dešimtims šiauliečių. Jie kreipėsi į advokatę ir su savivaldybe nori teisis dėl moralinės žalos atlygio.
Grupės ieškinį pasirašę šiauliečiai sako, kad patekę į ledo spąstus patyrė pačius nemaloniausius dvasinius išgyvenimus ir nepatogumus, net pažeminimą.
Savivaldybėje vėl aptarta visą miestą iš gyvenimo ritmo išmušusi situacija. Operatyviosios tarnybos vertino gatves valančios bendrovės darbą. Pastabos vienodos. Dirbta taip prastai, kad gatvės virto čiuožyklomis, ir valymo bendrovės vadovai galų gale nustojo kelti ragelius net policijos vadams. Pareigūnams beliko tik per socialinius tinklus žmones įspėti, kad jie liktų namuose.
Įmonė teisinasi, kad kalta gamta – esą šalo per staigiai, kad būtų galima susivokti, ką daryti.
Šiauliečiams tai nė motais. Sako, pavargo klausytis pasiteisinimų, kad žiema ateina netikėtai.
Šiaulių meras, išgirdęs apie šalyje precedento neturintį miestiečių ieškinį moralinei žalai atlyginti, tik šyptelėjo.
Meras sako, jeigu teismas priteis moralinės žalos atlygį šiauliečiams, gatves valanti bendrovė vėl bus kviečiama ant kilimėlio.
Teismų praktika tokia, kad teisiantis dėl neturtinės žalos reikia pagrįsti prašomą sumą. Kaip teismas pažiūrės į vieno euro žalos atlygį, nežinia. Ieškinį jau pasirašė apie pusantro šimto šiauliečių. Advokatė, atstovaujanti šiai grupei, sako, dirba nemokamai – tiesiog principo reikalas įrodyti savivaldybei, jog dirbti reikia taip, kad mieste nekiltų chaosas.
Plačiau apie tai TV3 reportaže