• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien Lietuvos karinių pajėgų minų paieškos ir išminavimo laivas „Sūduvis bus oficialiai paskelbtas NATO greitojo reagavimo pajėgų nuolatinės parengties priešmininių laivų junginio (angl. Standing NATO Response Force Mine Counter Measure Group, SNMCMG1)) nariu ir pirmą kartą šio junginio sudėtyje dalyvaus rugpjūčio 31– rugsėjo 10 dienomis Baltijos jūroje vyksiančioje išminavimo operacijoje  „Atvira dvasia 07“ („Open Spirit 07“)“

REKLAMA
REKLAMA

Rugpjūčio 29 d. į Klaipėdą dalyvauti tarptautinėje operacijoje „ Atvira dvasia 07“ atvyksta septyni NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų junginio laivai iš šešių valstybių: Belgijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų ir Vokietijos, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

REKLAMA

KJP minų paieškos ir išminavimo laivas „Sūduvis“ (M52) yra dalyvavęs daugelyje tarptautinių pratybų, operacijų ir patikrų, o 2007 metų pirmoje pusėje Belgijoje buvo atlikta galutinė šio laivo patikra. Šios patikros metu buvo vertinamas laivo ir jo įgulos pasirengimas dalyvauti NATO junginių veiksmuose, taip pat buvo tikrinama laivo techninė būklė, vertinamos įgulos teorinės bei praktinės laivo valdymo žinios, pasirengimas kovai už laivo gyvybingumą, ryšio procedūros ir kt. Tikrinimo komisijai patvirtinus, kad minų paieškos ir nukenksminimo laivas „Sūduvis“ atitinka visus laivui ir jo įgulai keliamus NATO reikalavimus, buvo nuspręsta, kad laivas yra pasirengęs kartu su partneriais dalyvauti priešmininių laivų junginio SNMCMG1 veikloje.

Didžiausioje šiais metais Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje vyksiančioje išminavimo Baltijos jūroje operacijoje „Atvira dvasia 07“ kartu su NATO SNMCMG1 junginiu dalyvaus apie 1000 karių ir 19 karo laivų iš dešimties valstybių. Lietuvai šioje tarptautinėje operacijoje atstovaus minų paieškos ir išminavimo laivai „Kuršis“ (M51) ir „Sūduvis“ (M52). Pagrindinis operacijos „Atvira dvasia 07“ tikslas – užtikrinti saugią laivybą Baltijos jūroje: tirti jūros dugną ir šalinti pavojingus objektus, taip pat tobulinti laivų įgulų, štabo karininkų ir vadovybės įgūdžius bei skatinti dalyvių tarpusavio supratimą ir bendradarbiavimą, sakoma pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų