Bylos duomenimis, įtariama, kad organizuota 9 asmenų grupė pasikėsino apgaule gauti 200 tūkst. eurų ES struktūrinės paramos lėšų mažosios bendrijos naudai senelių globos namų Klaipėdos rajone statybai ir įrengimui.
Kaip pirmadienį pranešė STT, suvokdami, kad atstovaujama mažoji bendrija neatitinka juridiniams asmenims, pretenduojantiems gauti finansinę paramą keliamų reikalavimų, minėta asmenų grupė nuo 2019 metų pabaigos iki 2022 metų kovo galimai klastojo dokumentus, teikė juos valstybės institucijoms bei ES paramą administruojančiai Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA).
Iš visos statybos bei rekonstrukcijos darbams prašomos 200 tūkst. eurų sumos buvo išmokėtas beveik 31 tūkst. eurų. STT pradėjus ikiteisminį tyrimą, įtariamieji turtinę žalą atlygino, pažymima išplatintame pranešime.
Be to, įtariama, kad organizuojant statybos rangos darbų pirkimo konkursą, jo sąlygos buvo suderintos su iš anksto pasirinktu, nusikalstamos veikos bendrininkų vadovaujamu rangovu – kita mažąja bendrija, o statybos rangos darbai buvo vykdomi neturint statybos leidimo.
Šioje byloje kaltinimai pareikšti vienos bendrijos direktorei bei jos sutuoktiniui – susisiekimo paslaugas Klaipėdoje teikiančios savivaldybės įmonės generaliniam direktoriui Vaidui Ramanauskui, taip pat šios įmonės finansų departamento direktorei ir eksploatacijos departamento direktoriui.
Taip pat kaltinimai pareikšti kitos bendrijos direktoriui ir statybos darbų vadovui, techniniam prižiūrėtojui, bei 2 juridiniams asmenims.
Visi asmenys kaltinami dokumentų klastojimu ir disponavimu suklastotais dokumentais, ES tikslinės finansinės paramos gavimu apgaule, apgaulingu finansinės apskaitos tvarkymu ir organizavimu. Minėtas mažosios bendrijos generalinis direktorius taip pat kaltinamas piktnaudžiavimu ir turto švaistymu.
Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Europos deleguotųjų prokurorų biuras Lietuvoje.