• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje pradedama Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) socialinė akcija viešojo transporto priemonėse, kurios metu bus raginama elgtis atsakingai: nesitaikstyti su korupcija, atsisakyti duoti kyšį, o susidūrus su korupcija pranešti STT.

REKLAMA
REKLAMA

Šią daugelyje šalių paplitusią informacijos sklaidos galimybę STT nemokamai suteikė reklamos agentūra „Grabmedia“. Šios įmonės duomenimis, socialinę reklamą turėtų pastebėti daugiau kaip 90 proc. keleivių, kadangi viena viešojo transporto priemone sostinėje per mėnesį vidutiniškai naudojasi apie 30 000 žmonių.

REKLAMA

„Tikimės, kad ši akcija bus efektyvi. Kaip matome iš sociologinių tyrimų duomenų, vis dar yra gyventojų, kurie, susidūrę su korupcija, nežino į ką kreiptis, kokiu būdu apie tai pranešti. Kita problema – daugelis žmonių smerkia imančius kyšius, bet pateisina tuos, kurie juos duoda. Todėl akcijos žinute „Duodamas kyšį, darai nusikaltimą“ stengiamasi pakeisti šią nuostatą ir priminti, kad kyšio davimas yra kriminalinė veika, nė kiek ne menkesnė už kitus nusikaltimus“ – sako STT atstovė spaudai Julija Antanaitienė.

REKLAMA
REKLAMA

STT atstovė taip pat pastebi, kad visuomenės nuostatos po truputį keičiasi, netolerancija korupcijai didėja. Asmenys, kurie suvokia, kad keldami į viešumą korupcinius nusikaltimus gina ne tik savo teises ir įsitikinimus, bet ir kitų visuomenės narių interesus, drąsiai informuoja STT pareigūnus apie žinomus korupcijos atvejus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2009 metais į STT kreipėsi 878 asmenys ir pateikė skundus, pranešimus apie viešojo administravimo subjekto veiksmais, neveikimu ar administraciniais sprendimais galimai padarytą asmens teisių ir teisėtų interesų pažeidimą. Iš 88 pernai pradėtų naujų ikiteisminio tyrimo bylų 36 bylos (41 proc.) buvo pradėtos gavus piliečių skundą, pareiškimą ar pranešimą apie nusikalstamą veiką.

Žmonės taikstosi su korupcija, kai jos neatpažįsta arba laiko šį reiškinį savaime suprantamu dalyku. Paprastai korupcija suvokiama kaip piktnaudžiavimas patikėta galia siekiant asmeninės naudos. Korupcija pasireiškia tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuose. Dažniausiai pasitaikantys nusikaltimai: kyšininkavimas, papirkimas, piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi ir tarnybinių pareigų neatlikimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų