• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mindaugas LAURINAITIS

„Šiaulių naujienos“

Šiaulių miesto savivaldybės Strateginės plėtros tarybos posėdyje pirmadienį virė chaosas. Iš pradžių niekaip negalėję susitarti, kas posėdyje gali balsuoti, vėliau posėdžio dalyviai vis tiek patvirtino įvairius miesto ir regiono plėtros ilgalaikius ir trumpalaikius planus, nes tai padaryti vertė spaudžiantys terminai. Tačiau dėl planų sudarymo dar ir posėdžiui pasibaigus netilo diskusijos.

REKLAMA
REKLAMA

Metodika taisytina

Šiaulių miesto savivaldybės Strateginės plėtros tarybos (SPT), kurią sudaro valdininkai, politikai ir socialiniai partneriai iš įvairių institucijų, posėdyje buvo svarstomi 2013-2015 metų Šiaulių miesto strateginės veiklos plano tikslinimas, Šiaulių miesto savivaldybės siūlymai Šiaulių regiono 2014-2020 metų plėtros plano dalies „Strategija“ projektui bei Šiaulių miesto savivaldybės planuojamų įgyvendinti 2014 metais projektų sąrašo tvirtinimas.

REKLAMA

Balsų dauguma visus tris planus posėdžio dalyviai patvirtino nepaisant to, kad jau nuo posėdžio pradžios kilusios diskusijos nesiliovė ir pasibaigus svarstymams. Daugiausia klausimų ir aistrų sukėlė planų parengimo metodika – dalis posėdžio dalyvių pripažino, kad dabartinė metodika yra taisytina. Galimybės smarkiai prasilenkia su poreikiais. „Ministerija nepateikė kontrolinių skaičių, todėl prisiplanavome pradžioje pusantro milijardo litų. Dabar suma sumažinta“, - tvirtino SPT narys, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Vladas Damulevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Poreikiai prasilenkia su ištekliais

Rengiant minėtus dokumentus laikomasi praktikos, kad į ilgalaikės miesto ar regiono plėtros planą įrašoma įvairiausių planų, projektų pagal poreikius. Tai įvairių švietimo įstaigų modernizavimas, investicinių projektų vykdymas, aplinkos tvarkymas ir panašiai. Numatomos ir pinigų sumos. Tačiau keletas posėdžio dalyvių atkreipė dėmesį, kad poreikių prirašoma daugybė, tačiau miesto biudžeto ištekliai riboti. „Į planą būtina surašyti tas priemones, kurias būtina įgyvendinti. Dabar surašoma viskas, net kas nebus įgyvendinta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daroma pagal poreikius, bet reikia rišti prie išteklių“, - siūlė SPT narys Artūras Visockas.

„Iš dalies pritariu. Įvykdoma tik maždaug pusė priemonių, kas yra neleistina. Į planą surašyti kosmosai, reikia keisti sudarymo principus“, - į pastabą reagavo V. Damulevičius.

REKLAMA

„Nereikia mažinti sumų. Geriau pasitvirtinkime didesnį planą“, - sutikti nenorėjo SPT narys Vytautas Juškus.

Turėjo daug pastabų

Posėdžio dalyviai kėlė klausimus ir išsakė pastabas dėl plėtros planuose esančių mokyklų modernizavimo, taip pat numatyta prie konkrečių mokyklų įrengti arba sutvarkyti sporto aikštes. Planuose įrašytos konkrečios mokyklos, tačiau ne visos, kurioms galbūt atnaujinimas reikalingas. „Planuose nėra įrašyta „Santarvės“ vidurinės mokyklos, kurios pastatas yra kritinės būklės, tačiau suplanuota modernizuoti kitas mokyklas, kurios po metų gali būti uždarytos“, - pastabas išsakė posėdžio dalyviai.

REKLAMA

„Sąmoningai nėra „Santarvės“, nes mokyklą reikia iškelti į jau sutvarkytas mokyklas, bet neprisiplanuoti milijoninių renovacijų“, - griežtai atkirto V. Damulevičius.

Nesutaria dėl mokyklų

Kiti posėdžio dalyviai išsakė pastabas, kad nereikėtų prisirišti prie konkrečių pavadinimų ir į sąrašą geriau surašyti numatomas priemones bei planuojamas sumas, o esant poreikiui, numatytas sumas skirti konkrečioms mokykloms. Kitu atveju, pasak kalbėjusių politikų, kyla priekaištų iš tų įstaigų, kurių nėra sąraše, vadovų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, plane yra įrašytos tik ikimokyklinio ugdymo bei gimnazijos, progimnazijos, tačiau pradinių mokyklų nėra. Valdininkai buvo suplanavę miesto pradines mokyklas prijungti prie progimnazijų, tačiau pasipriešinus mokyklų bendruomenėms bei sulaukus ministerijos rašto, planas atidėtas. O ir posėdžio metu valdininkai nuolat painiojo pradines mokyklas su ikimokyklinio ugdymo įstaigomis. „Prie mokyklų klausimo grįšime rugsėjį. Mokyklų vadovai rašo prašymus, kad būtų sutvarkyta jų mokykla. Negerai, kai pasiekia šimtas prašymų, tai ėjimas į niekur“, - teigė V. Damulevičius.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų