„Yra daugybė klausimų, kurie šiandien neramina ūkininkus. (...) (Vienas svarbiausių klausimų – ELTA) yra perdėta biurokratinė našta mūsų kaimui – kaimui, ne tik ūkininkams. (...) Dabartiniu laikotarpiu matau tą biurokratinės naštos mažinimą – tai bus vienas iš pirmųjų mano darbų“, – pirmadienį TV3 laidoje „Dienos pjūvis“ sakė K. Starkevičius.
Politikas taip pat pabrėžė ketinantis didinti visuomenės pasitikėjimą ministerijai pavaldžiomis institucijomis – Valstybine augalininkystės tarnyba, Nacionaline mokėjimų agentūra bei Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).
„Dabartiniu metu, nors operatyvinės veiklos ir nevykdo tokios institucijos, (...) jie važiuoja tikrinti be sutikimų, be leidimų eina į kiemus – (...) ir tiesiog ne perspėja, bet baudžia. (...) Būtų toks devizas – padėk, konsultuok, o jeigu jau nepasieki (sutarimo – ELTA), tada kraštutiniais atvejais bausk. Bet nežiūrėk į kaimo žmogų kaip į priešą“, – teigė K. Starkevičius.
Be to, kaip pridūrė šiuo metu Seimo Ekonomikos komitetui vadovaujantis politikas, mažinant perteklinę biurokratinę naštą kartu švelnėtų ir priešprieša tarp ūkininkų bei valstybės.
„Kai sausio mėnesį visoje Europoje praėjo šie (ūkininkų – ELTA) streikai, tai viena iš priežasčių, kodėl jie vyko Lietuvoje – tai ta per didelė biurokratinė našta“, – įsitikinęs K. Starkevičius.
Kaip perteklinius ūkininkams keliamus reikalavimus politikas įvardino įpareigojimą specialiame žurnale fiksuoti naudojamų trąšų kiekį, sudaryti tręšimui reikalingo mėšlo planus, pažymėjo poreikį nustatyti aiškesnę pasėlių deklaravimo tvarką.
„(Siūlau – ELTA) atsisakyti perdėtų reikalavimų, kurių nereikalauja Europos Sąjunga. Padaryti taip, kaip yra pas lenkus, yra pas latvius – (...) kam tas elektroninis žurnalas, (...) kai yra trąšų pirkimo ir chemijos pirkimo važtaraščiai. (...) Biurokratinė našta nuimama ir ūkininkas galės daugiau skirti (laiko – ELTA), kad pasiektume geresnę kokybę“, – pažymėjo kandidatas į žemės ūkio ministrus.
„Turime jau dabar, artimiausiu metu paruošti naują (pasėlių deklaravimo – ELTA) tvarką, su visomis grupėmis suderinti tikrai, aš galvoju, pavyks, ir ji bus žymiai paprastesnė“, – tikino K. Starkevičius.
Kaip pranešta penktadienį, atnaujinant Vyriausybę Ingrida Šimonytė keičia du kabineto narius – sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį siūloma keisti dabartiniu viceministru Aurimu Pečkausku. Tuo metu žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką norima pakeisti dabartiniu Seimo Ekonomikos komiteto vadovu Kaziu Starkevičiumi. Kitose ministerijose pokyčių nėra – teikiamos tvirtinti tų pačių ministrų pavardės.
Prezidentūra jau anksčiau leido suprasti, kad labiausiai abejojama žemės ūkio ministro K. Navicko ateitimi Vyriausybėje. Pastarosiomis savaitėmis kritikos žerta ir sveikatos apsaugos ministro A. Dulkio atžvilgiu. Visgi, pats prezidentas konkrečių pavardžių viešai neįvardijo.
Savo ruožtu I. Šimonytė teigė keičiamiems ministrams neturinti jokių priekaištų, tačiau sprendimus priėmė, siekiant „konstruktyvaus Vyriausybės darbo“.