Žmogaus žarnyne yra apie 80 proc. visos mūsų imuninės sistemos. Unikauskas teigia, kad taip yra tikrai ne šiaip sau.
„Visą brudą, kurį mes gauname, mes gaunam su maistu. Apskritai – per burną“, – sako daktaras.
Tam, kad organizmas su gaunamomis kenksmingomis jam medžiagomis susidorotų, reikia didelių pajėgų.
Maisto įvairovė – būtina
Kai organizmas funkcionuoja tinkamai, maistas yra virškinamas gerai, imuninė sistema priima kiekvieną maisto elementą, tada pavalgęs, žmogus jaučiasi gerai, nes orgaizmas gautą maistą toleruoja.
Tačiau kartas, kai žmogus dažnai vartoja tą patį ar panašų maistą, imuninė sistema į šias medžiagas pradeda žiūrėti tarsi į priešą. Tad maisto įvairovė ir sirtingas racionas kasdien – būtinybė.
Jei žarnyne po mažu sutrinka medžiagų skaidymas ir, tarkime, baltymai nebėra suskaidomi iki amino rūgščių, kaip natūraliai turėtų būti, prasideda įvairios neigiamos reakcijos. O taip nutinka dėl per mažos maisto įvairovės.
Viena iš neigiamų reakcijų – kiauras žarnynas. Tai reiškia, kad padidėjus tarp žarnyno sienelėje esančių ląstelių tarpams, į kraują patenka medžiagos, kurios patekti ten neturėtų. Tai yra tiek maisto medžiagos, tiek įvairūs mikrobai bei kiti mikroorganizmai. Negana to, neigiamai gali sureaguoti ir limfinė sistema.
Tad esant pralaidžiam žarnynui, į kraują gali patekti pilnai nesuvirškinti ir nesuskaidyti elementai. Būtent todėl į tas medžiagas žmogaus imuninė sistema reaguoja kaip į priešą ir jų nebetoleruoja.
Kaip vizualiai atrodo „kiauras žarnynas“, pamatykite aukščiau esančiame vaizdo įraše.
VISĄ LAIDĄ „Kviečiame daktarą“ ŽIŪRĖKITE ČIA:
Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Kviečiame daktarą“.