Švarios energijos planas buvo skirtas tam, kad greičiau būtų pasiekti Paryžiaus klimato susitarime nustatyti tikslai, sumažintas išmetamų teršalų kiekis.
Štai kaip atrodė Amerika, kol nebuvo reguliuojama tarša
(13 nuotr.) Be reguliavimo, daugiau įmonių ir gamintojų galės išmesti teršalus į vandenį ir orą.
Visų tipų šiukšlių buvo išmetamos už Niujorko ribų, kaip šis automobilis Breezy Pointe, į pietus nuo Jamaikos įlankos. EPA padėjo nustatyti taisykles, kaip miestas šalins šiukšles, kad išvengtų taršos Atlanto vandenyne.
Šiukšlės ir senos padangos Baltimorės vidiniame uoste 1973 metais. Šiuo metu EPA reglamentuoja atliekų šalinimą, įskaitant pakrančių vietoves. Per kelerius metus daug dėmesio buvo skirtas pavojingoms cheminėms medžiagoms šalinti.
EPA padeda reguliuoti tvarkymą ypač užterštose vietose. Šioje nuotraukoje matomi bokštai dvyniai už šiukšlių ir dulkių krūvos.
Šioje nuotraukoje 1972 m. gegužės mėnuo, Ohajo upėje dega barža. 1969 m. kilęs gaisras Cuyahogos upėje (13-asis kartas, kai upė užsidegė), tai buvo vienas įvykiš įkvėpęs įkurti EPA.
Tarša pramoniniuose miestuose, tokiuose kaip Klivlendas, Ohajas, buvo ypač sunki
Dešimtojo dešimtmečio akmens anglies kasybos bendrovės taip pat teršė žymiai daugiau.
Oro tarša, galinti sukelti kvėpavimo takų ligas ir kitas sveikatos problemas, buvo daug mažiau reglamentuojama prieš įkuriant EPA. EPA nustatė, kad švaraus oro aktas, kuris reglamentuoja taršą pramonės šakose, užkirto kelią daugiau kaip 160 tūkst ankstyvų
Šioje nuotraukoje, Atlas Chemical Company esanti Teksase, skleidžia dūmus per visą ganyklą. Vietos ūkininkas papasakojo fotografui, kad suodžiai ir chemikalai pražudė kelias jo karves.
Nuotraukoje 1973 m. Niujorke, Jamaikos įlankoje, paliktas apleistas automobilis. Sąvartynai ir automobilių gelbėjimo aikštelės patenka į EPA reglamentus, tačiau neleistinas šiukšlinimas vis dar pastebimas.
Steubenvilio, Ohajo valstijos gyventoja, Mary Workman šioje nuotraukoje laiko vandenį iš savo šulinio, kurio gerti jau negalima. Ji pateikė ieškinį prieš akmens anglių įmonę, apkaltinusi ją vandens užteršimu. Šiuo metu EPA naudoja švaraus vandens aktą, ku
1970 m. Gamyklos degindavo išmestus automobilių akumuliatorius, išleisdamos teršalus į orą. Dabartiniuose reglamentuose nustatyta, kad akumuliatoriai turi būti perdirbami nepakenkiant aplinkai, tačiau kai kurie yra eksportuojami.
Čia matomas smogas, kuris dengia Džordžo Vašingtono tiltą Niujorke, tai buvo didelė problema.
S.Pruittas daug laiko praleido susitikdamas su vadovais ir lobistais, kurie vadovauja bendrovėms ir pramonės šakoms, kurias reglamentuoja EPA. Daugelis S.Pruitto pranešimų taip pat rodo, kad pagrindinis jo tikslas yra sušvelninti aplinkos apsaugą ir reguliavimą.
Vadovaujant S. Pruittui EPA jau pakeitė draudimą naudoti pesticidus, galinčius pakenkti vaikų smegenims, ir nusprendė panaikinti švaraus vandens įstatymą, kuris užtikrindavo, kad pramonės įmonės nepils teršalų į upes ir dirvožemį.
Siekiama ankstesnės tvarkos
Pranešama, kad agentūra taip pat pradėjo abejoti klimato mokslo išvadomis, ir ėmė siekti ankstesnių duomenų atkūrimo, kuriais ir būtų remiamasi. Kai kurie iš šių veiksmų buvo užginčyti teisme, tačiau kiti jau yra taikomi.
Jei S.Pruittas sugebės grąžinti nemažą ankstesnės tvarkos dalį, skirtą oro ir vandens kokybei apsaugoti, JAV grįš į valstybę, kurioje buvo prieš tai, kai šie dalykai nebuvo reguliuojami.
EPA buvo įkurta 1970 m. ir netrukus pradėjo fotografijų projektą „Documerica“, buvo surinkta daugiau nei 81 tūkst. nuotraukų, iš kurių matyti, kaip JAV atrodė nuo 1971 m. iki 1977 m. Nacionaliniai archyvai suskaitmenino apie 15 tūkst. šių nuotraukų.
Štai galerija, kurioje galite pamatyti daugelį nuotraukų, kuriose įamžinta, kaip JAV atrodė be oro ir vandens apsaugos, egzistuojančios šiandien.
REKLAMA